Antrenorul lui PSG explică de ce Kylian Mbappe a fost schimbat la pauza meciului cu AS Monaco

​AS Monaco și PSG au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat în etapa a 24-a din Ligue 1. Kylian Mbappe, care și-a anunțat deja plecarea de la campioana Franței, a fost înlocuit la pauză, iar antrenorul Luis Enrique a venit cu explicații.

Kylian MbappeFoto: Sebastien SALOM-GOMIS / AFP / Profimedia

PSG trebuie să se obișnuiască să joace fără Kylian Mbappe, spune Luis Enrique

Mbappe a fost titular, dar a fost schimbat la pauză cu Randal Kolo Muani și a urmărit repriza secundă din tribune, alături de mama sa. La finalul partidei, Luis Enrique a explicat de ce starul a fost înlocuit pentru al doilea meci consecutiv.

„Mai devreme sau mai târziu va trebui să ne obișnuim să jucăm fără Kylian. Încerc să găsesc cea mai bună opțiune pentru echipă. Poate greșesc... sau nu.

Filozofia mea este să mă gândesc la ce este mai bine pentru echipă. Nu vreau să argumentez: Este decizia mea. Este o decizie 100% a antrenorului.

Nu este nicio problemă cu Mbappe, este pur și simplu gestionarea unei situații în modul în care cred că este cel mai bine, nimic mai mult” - Luis Enrique, potrivit Marca.

Ben Yedder ('25) a marcat pentru AS Monaco în meciul de vineri seara, dar reușita a fost anulată pentru ofsaid.

10. Lyon 28 etc.

„Te întorci la FCSB?”Nicolae Stanciu, răspuns pentru campioană, care ar vrea să-l transfere
09:50
Supărat de UEFA Ce l-a enervat pe  Lucescu : „Nu înțeleg de ce au făcut asta”
01:57
Supărat de UEFACe l-a enervat pe Lucescu: „Nu înțeleg de ce au făcut asta”
Supărat de UEFA Ce l-a enervat pe Lucescu : „Nu înțeleg de ce au făcut asta”
Încântător!  Cipru - România 0-3 , în etapa #3 din Liga Națiunilor. „Tricolorii” rămân lideri în grupă
12.10
Încântător!Cipru - România 0-3, în etapa #3 din Liga Națiunilor. „Tricolorii” rămân lideri în grupă
Încântător! Cipru - România 0-3 , în etapa #3 din Liga Națiunilor. „Tricolorii” rămân lideri în grupă
Gol Ro-MAN-ia!   Tiki-taka românească!  Primul gol din Cipru a venit după o acțiune colectivă superbă
12.10
Gol Ro-MAN-ia! Tiki-taka românească! Primul gol din Cipru a venit după o acțiune colectivă superbă
Gol Ro-MAN-ia!  Tiki-taka românească! Primul gol din Cipru a venit după o acțiune colectivă superbă
Pleacă de la Rapid Preferatul lui Neil Lennon nu l-a convins pe  Șumudică ! Ce echipă negociază deja cu Rapid
12.10
Pleacă de la RapidPreferatul lui Neil Lennon nu l-a convins pe Șumudică! Ce echipă negociază deja cu Rapid
Pleacă de la Rapid Preferatul lui Neil Lennon nu l-a convins pe Șumudică ! Ce echipă negociază deja cu Rapid
Revin 3 titulari  Vești bune pentru Dinamo, înaintea derby-ului cu  FCSB
12.10
Revin 3 titulari Vești bune pentru Dinamo, înaintea derby-ului cu FCSB
Revin 3 titulari  Vești bune pentru Dinamo, înaintea derby-ului cu FCSB
Liga Campionilor CSM București,  victorie  importantă pe terenul lui Krim Ljubljana + Gloria Bistrița, învinsă de Podravka Vegeta
Handbal
12.10
Liga CampionilorCSM București, victorie importantă pe terenul lui Krim Ljubljana + Gloria Bistrița, învinsă de Podravka Vegeta
Liga Campionilor CSM București, victorie importantă pe terenul lui Krim Ljubljana + Gloria Bistrița, învinsă de Podravka Vegeta
Sărbătoare la Ploiești  100 de ani de la înființarea Petrolului . Atmosferă incendiară și coregrafii spectaculoase la amicalul cu Vitesse