DigiSport.ro: Jurnaliştii Eurosport se înclină în faţa Simonei! "E în forma vieţii ei"

Simona Halep a câştigat uşor meciul din optimile turneului de Grand Slam Roland Garros în faţa jucătoarei din Polonia Iga Swiatek (18 ani, nr. 104 WTA), scor 6-1, 6-0, după doar 45 de minute de joc. Jurnaliştii Eurosport au rămas impresionaţi de maniera în care a jucat campioana noastră.

Campioana noastră a făcut o partidă perfectă în optimea contra adolescentei din Polonia. A câştigat fiecare game în care adversara a servit şi a comis un număr infim de greşeli neforţate (doar 3 în primul set). Simona a avut un joc extrem de solid, părând în multe momente că e din altă ligă, lucru care a impresionat.