Marius Șumudică, al 8-lea meci fără victorie pe teren propriu

Gaziantep trece printr-o criză de rezultate, după ce a bifat al 8-lea joc fără succes pe teren propriu. Echipa lui Șumudică a remizat cu Samsunspor, scor 1-1, în etapa cu numărul 26.

Marius SumudicaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Gaziantep - Samsunspor 1-1

Cu Florin Niță, Alexandru Maxim și Denis Drăguș în primul 11, Gaziantep nu a câștigat nici de această dată pe teren propriu în Superliga Turciei.

Formația antrenată de Marius Șumudică a remizat cu Samsunspor, la capătul unui meci echilibrat între cele două formații.

Oaspeții au reușit să marcheze în minutul 18, însă golul a fost anulat pentru ofsaid.

În a doua repriză, a intrat și Deian Sorescu, iar gazdele au deschis scorul în minutul 83, grație golului înscris de Ogun Ozcicek.

Din păcate pentru echipa lui Șumudică, oaspeții au dat lovitura în al doilea minut de prelungire și au restabilit egalitatea prin Satka.

Cu acest rezultat, Gaziantep rămâne pe loc retrogradabil (17), cu 28 de puncte în 26 de etape.

Dawa i-a impresionat pe englezi  4 cluburi din Premier League  ar fi cu ochii pe fundașul de la FCSB: „L-au urmărit cu PAOK”
13.10
Dawa i-a impresionat pe englezi4 cluburi din Premier League ar fi cu ochii pe fundașul de la FCSB: „L-au urmărit cu PAOK”
Dawa i-a impresionat pe englezi 4 cluburi din Premier League ar fi cu ochii pe fundașul de la FCSB: „L-au urmărit cu PAOK”
Bancu l-a dat de gol pe Lucescu Se știe cine va juca fundaș stânga,marți, contra Lituaniei
13.10
Bancu l-a dat de gol pe Lucescu Se știe cine va juca fundaș stânga,marți, contra Lituaniei
Bilete Dinamo - FCSB „Câinii roșii” au vândut deja peste 30.000 de bilete către suporteri. La acestea se adaugă alte 8.000 dedicate oaspeților
13.10
Șumudică, uluit de mesajul primit Ce i-a scris un jucător al Rapidului: „Am înghețat! E prima oară când mi se întâmplă”
13.10
Șumudică, uluit de mesajul primit Ce i-a scris un jucător al Rapidului: „Am înghețat! E prima oară când mi se întâmplă
Salvat de antrenorUn tânăr sportiv a fost resuscitat după ce a intrat în moarte clinică: „Cum poți să mulțumești cuiva care ți-a salvat viața?”
13.10
Salvat de antrenorUn tânăr sportiv a fost resuscitat după ce a intrat în moarte clinică: „Cum poți să mulțumești cuiva care ți-a salvat viața?”
Cum a ajuns Răducioiu la AC Milan Adriano Galliani și-a amintit, râzând, cum l-a convins Mircea Lucescu să-l transfere pe atacant: „L-am crezut”
Campionate
13.10
Cum a ajuns Răducioiu la AC Milan Adriano Galliani și-a amintit, râzând, cum l-a convins Mircea Lucescu să-l transfere pe atacant: „L-am crezut”