VIDEO Meci spectaculos pe Mestalla, Baraja a deschis scorul in primul minut

Valencia - Villareal 3-3 | Primera Division ramane, cu siguranta, cel mai spectaculos campionat din Europa. Valencia avea un avantaj de doua goluri dupa numai zece minute, dar s-a vazut egalata in minutul 76. Edu a marcat pentru 3-2, trei minute mai tarziu insa Rosi a incheiat recitalul golurilorcu sase minute inainte de final, din penalty.

"Liliecii" au inceput in forta meciul. Baraja ('1) deschidea scorul cu o lovitura de cap din sase metri si totul mergea struna pentru Valencia. Villa ('10) majora avantajul, fructificand o pasa exceptionala de la Albelda: l-a fentat pe un fundas in careu si a tras cu sange rece, la coltul scurt.

Oaspetii nu au dezarmat si au pornit cursa de urmarire. Fuentes ('45) a inscris cu capul inainte de pauza, iar Llorente ('76) a readus egalitatea, la capatul unei actiuni de toata frumusetea: Pires ii paseaza lui Cazorla, atacantul il angajeaza pe Llorente, suteaza pe jos, Renan respinge insa tot Llorente trage puternic, mingea loveste transversala si intra in poarta.

Spectacolul nu se termina aici. Nu trec nici trei minute si Edu ('79) marcheaza din interiorul careului, cu o lovitura de cap. Cand totul parea sa decurga in favoarea Valenciei, Joaquin il agata pe Capdevilla in careu iar "centralul" dicteaza penalty. Rossi ('84) transforma si se termina egal: 3-3.

09:50
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
Liga Campionilor
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă