Daniel Opriţa este noul antrenor al CSA Steaua

​CSA Steaua a anunţat, joi, că noul antrenor principal al echipei de fotbal este Daniel Opriţa, care a semnat un contract pe un sezon, cu posibilitate de prelungire în funcţie de rezultatele obţinute, scrie News.ro.

Daniel Oprita (stanga), noul antrenor al CSA SteauaFoto: csasteaua.ro

Din staful lui Opriţa fac parte Iulian Miu – antrenor secund, Fane Nofitovici – antrenor secund şi Sorin Bobariu – antrenor cu portarii. Colectivul de antrenori va beneficia şi de suportul tehnic al lui Florentin Dumitru, care se va alătura echipei.

Obiectivul noii conduceri este de a promova echipa în eşaloanele superioare.

În perioada 2002 – 2007, când a evoluat ca atacant pentru Steaua București, Daniel Opriţa a bifat peste 100 de meciuri și 44 în cupele europene. A cucerit 2 titluri de campion național și o Supercupă a României. Pentru echipa națională, Oprița a jucat în 6 meciuri și a marcat un gol.

În anul 2006, a primit Medalia „Meritul Sportiv” clasa a II-a cu o baretă din partea președintelui României.

Ca tehnician, a mai pregătit echipe precum: CSM Metalul Reșița, Juventus București, Școlar Reșița, FC Voluntari, CS Mioveni, se arată pe site-ul csasteaua.ro.

AUTOSABOTAJ!  FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers:  experimentul patronului  a îngropat campioana în Scoția
Europa League
24.10
AUTOSABOTAJ! FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers: experimentul patronului a îngropat campioana în Scoția
AUTOSABOTAJ!  FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers: experimentul patronului a îngropat campioana în Scoția
Miculescu, gol anulat  FCSB a înscris  în minutul 2 cu Rangers, dar reușita n-a fost validată din cauza unui fault în atac
24.10
Miculescu, gol anulatFCSB a înscris în minutul 2 cu Rangers, dar reușita n-a fost validată din cauza unui fault în atac
Miculescu, gol anulat FCSB a înscris în minutul 2 cu Rangers, dar reușita n-a fost validată din cauza unui fault în atac
ERORI PESTE ERORI  Jucătorii lui FCSB,  greșeli în lanț  la golul 2 marcat de Rangers
24.10
ERORI PESTE ERORI Jucătorii lui FCSB, greșeli în lanț la golul 2 marcat de Rangers
ERORI PESTE ERORI  Jucătorii lui FCSB,  greșeli în lanț la golul 2 marcat de Rangers
Mourinho, un car de nervi  Faza din cauza căreia  a fost eliminat  în Fenerbahce - Manchester United: „Arbitrul mi-a spus ceva incredibil”
24.10
Mourinho, un car de nervi Faza din cauza căreia a fost eliminat în Fenerbahce - Manchester United: „Arbitrul mi-a spus ceva incredibil”
Mourinho, un car de nervi  Faza din cauza căreia a fost eliminat  în Fenerbahce - Manchester United: „Arbitrul mi-a spus ceva incredibil”
„Hagi, Hagi”   Românii, „șefi” pe Ibrox Stadium:  Ianis, aclamat  de fanii FCSB
24.10
„Hagi, Hagi” Românii, „șefi” pe Ibrox Stadium: Ianis, aclamat de fanii FCSB
„Hagi, Hagi”   Românii, „șefi” pe Ibrox Stadium: Ianis, aclamat de fanii FCSB
SCUZELE lui Munteanu  Atacantul CFR-ului, despre  momentul tensionat  cu Petrescu: „N-am știut să gestionez” + Reacția antrenorului
24.10
SCUZELE lui Munteanu Atacantul CFR-ului, despre momentul tensionat cu Petrescu: „N-am știut să gestionez” + Reacția antrenorului
SCUZELE lui Munteanu  Atacantul CFR-ului, despre momentul tensionat cu Petrescu: „N-am știut să gestionez” + Reacția antrenorului
Atletico, plângere la UEFA  Madrilenii au contestat penalty-ul acordat celor de la Lille, în meciul de  Champions League
Liga Campionilor
24.10
Atletico, plângere la UEFA Madrilenii au contestat penalty-ul acordat celor de la Lille, în meciul de Champions League
Atletico, plângere la UEFA  Madrilenii au contestat penalty-ul acordat celor de la Lille, în meciul de Champions League
25.000 de bilete vândute  Interes uriaș al fanilor „tricolorilor” pentru meciul  România- Cipru , ultimul din Liga Națiunilor
24.10
25.000 de bilete vândute Interes uriaș al fanilor „tricolorilor” pentru meciul România- Cipru, ultimul din Liga Națiunilor