ERORI PESTE ERORI  Jucătorii lui FCSB,  greșeli în lanț  la golul 2 marcat de Rangers +47 foto
Vaclav Cerny a profitat de o greșeală a lui Edjouma și a „dublat” avantajul celor de la Rangers/ Foto: Captură de ecran ESPN

ERORI PESTE ERORI Jucătorii lui FCSB, greșeli în lanț la golul 2 marcat de Rangers

• RANGERS - FCSB. Vaclav Cerny (27 de ani) a dublat avantajul vicecampioanei Scoției, după mai multe greșeli la construcție ale roș- albaștrilor.

Echipa antrenată de Philippe Clement a deschis scorul în minutul 10, prin galezul Tom Lawrence, cu un șut de la marginea careului ce l-a surprins pe Târnovanu.

Miculescu, gol anulat  FCSB a înscris  în minutul 2 cu Rangers, dar reușita n-a fost validată din cauza unui fault în atac

Coautor la golul marcat de Lawrence, Vaclav Cerny și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, după ce a profitat de o greșeală la construcție a campioanei României.

FCSB, greșeli în lanț la golul 2 marcat de Rangers

Luis Phelipe a recuperat o minge la aproximativ 30 de metri. Jucătorul celor de la FCSB a fost presat de doi adversari și a ales să-i paseze lui Malcom Edjouma, însă francezul nu a putut controla balonul.

Vaclav Cerny, jucător împrumutat de Rangers de la Wolfsburg a profitat de greșeala lui Edjouma și l-a învins pe Târnovanu cu un șut superb din afara careului.

Neînțelegere Luis Phelipe - Edjouma la golul 2 al lui Rangers. Capturi ESPN

Neînțelegere Luis Phelipe - Edjouma la golul 2 al lui Rangers. Capturi ESPN Neînțelegere Luis Phelipe - Edjouma la golul 2 al lui Rangers. Capturi ESPN Neînțelegere Luis Phelipe - Edjouma la golul 2 al lui Rangers. Capturi ESPN Neînțelegere Luis Phelipe - Edjouma la golul 2 al lui Rangers. Capturi ESPN Neînțelegere Luis Phelipe - Edjouma la golul 2 al lui Rangers. Capturi ESPN

• Rezerve: Vlad, Crețu, Panțîru, O. Popescu, Popa, Chiricheș, Baeten, Musi, Băluță, Radunovic
  • Absenți: Olaru (suspendat), Fl. Tănase (nerefăcut), Șut (probleme personale)
  • Antrenor: Elias Charalambous
  • Stadion: Ibrox, Glasgow
  • Arbitru: Marco Di Bello, A1: Davide Imperiale, A2: Alessio Berti, Camera VAR: Luca Pairetto şi Valerio Marini.

Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (1).jpg Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (2).jpg Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (3).jpg Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (4).jpg Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (5).jpg

• 30 ianuarie, ora 22:00: FCSB - Manchester United
AUTOSABOTAJ!  FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers:  experimentul patronului  a îngropat campioana în Scoția
Europa League
24.10
AUTOSABOTAJ! FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers: experimentul patronului a îngropat campioana în Scoția
AUTOSABOTAJ!  FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers: experimentul patronului a îngropat campioana în Scoția
24.10
24.10
ERORI PESTE ERORI  Jucătorii lui FCSB,  greșeli în lanț la golul 2 marcat de Rangers
Mourinho, un car de nervi  Faza din cauza căreia  a fost eliminat  în Fenerbahce - Manchester United: „Arbitrul mi-a spus ceva incredibil”
24.10
Mourinho, un car de nervi Faza din cauza căreia a fost eliminat în Fenerbahce - Manchester United: „Arbitrul mi-a spus ceva incredibil”
Mourinho, un car de nervi  Faza din cauza căreia a fost eliminat  în Fenerbahce - Manchester United: „Arbitrul mi-a spus ceva incredibil”
„Hagi, Hagi”   Românii, „șefi” pe Ibrox Stadium:  Ianis, aclamat  de fanii FCSB
24.10
„Hagi, Hagi” Românii, „șefi” pe Ibrox Stadium: Ianis, aclamat de fanii FCSB
„Hagi, Hagi”   Românii, „șefi” pe Ibrox Stadium: Ianis, aclamat de fanii FCSB
SCUZELE lui Munteanu  Atacantul CFR-ului, despre  momentul tensionat  cu Petrescu: „N-am știut să gestionez” + Reacția antrenorului
24.10
SCUZELE lui Munteanu Atacantul CFR-ului, despre momentul tensionat cu Petrescu: „N-am știut să gestionez” + Reacția antrenorului
SCUZELE lui Munteanu  Atacantul CFR-ului, despre momentul tensionat cu Petrescu: „N-am știut să gestionez” + Reacția antrenorului
Atletico, plângere la UEFA  Madrilenii au contestat penalty-ul acordat celor de la Lille, în meciul de  Champions League
Liga Campionilor
24.10
Atletico, plângere la UEFA Madrilenii au contestat penalty-ul acordat celor de la Lille, în meciul de Champions League
Atletico, plângere la UEFA  Madrilenii au contestat penalty-ul acordat celor de la Lille, în meciul de Champions League
25.000 de bilete vândute  Interes uriaș al fanilor „tricolorilor” pentru meciul  România- Cipru , ultimul din Liga Națiunilor
24.10
25.000 de bilete vândute Interes uriaș al fanilor „tricolorilor” pentru meciul România- Cipru, ultimul din Liga Națiunilor