Adrian Mihalcea Entuziasmat după victoria in extremis cu Gloria Buzău: „E plăcut să lucrezi la Slobozia, chiar și în  condiții precare ”
Adrian Mihalcea (sursă foto: sportpictures)

Adrian MihalceaEntuziasmat după victoria in extremis cu Gloria Buzău: „E plăcut să lucrezi la Slobozia, chiar și în condiții precare

• Unirea Slobozia - Gloria Buzău 2-1. Adrian Mihalcea, antrenorul gazdelor, a fost extrem de fericit la finalul primului meci câștigat pe teren propriu în acest sezon.
  • Pospelov a fost eroul Unirii cu un gol din penalty și o reușită în prelungirile partidei.

Unirea Slobozia a învins-o pe Gloria Buzău cu 2-1 și a obținut a doua victorie consecutivă în Liga 1. Pospelov, omul care a marcat golul victoriei și în meciul din etapa trecută cu Sepsi, a reușit dubla în partida de la Clinceni.

Out de la Sepsi  Prima  despărțire  după seria de 4 eșecuri consecutive

Unirea Slobozia - Gloria Buzău. Mihalcea: „M-am speriat după golul primit”

Adrian Mihalcea se bucură că fotbaliștii săi au câștigat toate punctele, chiar dacă a recunoscut că echipa sa nu a făcut un meci bun.

„O victorie extrem de importantă, mă bucură enorm. Până la pauza internațională am acumulat un număr de puncte bunicel care ne va da încredere în viitor.

Și în Liga 2 eram pregătiți la faze fixe, mă bucur pentru el (Pospelov), e un fotbalist cu calitate, la fel ca mulți dintre jucătorii mei, mulat pe ceea ce ne dorim noi.

Meciul n-a fost unul plăcut, ci destul de încâlcit, multă precipitare, multe mingi greșite de ambele părți. Repriza a doua am controlat-o, am avut ocaziile mari. Mi-a plăcut reacția băieților după golul primit.

După, m-am speriat. M-am temut de jocul lor cu mingi lungi, când se puteau isca faze periculoase. Cred că de acum patru ani nu am mai dat gol în minutele de prelungire.

Vom duce lupta până la capăt, nu au fost niciun fel de presiuni sau tensiuni nici când am pierdut trei meciuri la rând. E plăcut să lucrezi la Slobozia, chiar dacă sunt condiții mai precare”, a declarat Adrian Mihalcea la PrimaSport.

Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența  grupei ideale  dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Campionatul Mondial
19.09
Grupa care ne duce la Mondial Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
„Săgețile” lui Dioszegi   Despre  Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
19.09
„Săgețile” lui Dioszegi Despre Ștefănescu: „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
„Săgețile” lui Dioszegi  Despre Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu  Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa Romaniei
19.09
Cupa României A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj, Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
U21 în Superliga  Cine le dă încredere  jucătorilor tineri : FCSB, CFR și Rapid nu prind TOP 5