Atletico Madrid - Barcelona 1-2/ Salvati de Messi

Barcelona a castigat pe final partida disputata pe terenul lui Atletico Madrid (Primera Division, etapa XXIV), catalanii avand din nou nevoie de o executie a lui Lionel Messi pentru a se impune. A fost 2-1 pentru campioana Spaniei, iar diferenta fata de liderul Real Madrid se mentine la 10 puncte.

Lionel Messi, decisiv pentru BarcelonaFoto: fcbarcelona.com

Barcelona a deschis scorul pe "Vicente Calderon" in minutul 36, prin Dani Alves. Egalarea a fost adusa de Radamel Falcao (49'), in timp ce Lionel Messi a inchis tabela in minutul 81.

7 Osasuna etc.

Ieșirea lui Dorinel, analizată la TV„E inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
09:19
Ieșirea lui Dorinel, analizată la TVE inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
20.09
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
Munteanu, scuză uluitoareAntrenorul și-a explicat furia: „Ce sunt eu aici, antrenor de paie?”
00:27
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”
10:17
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”