„UEFA n-o să facă nimic”  Diego Simeone  critică dur  arbitrajul, după Atletico - Lille 1-3: „N-a fost penalty”
Arbitrul partidei Atletico Madrid - Lille, Marco Guida (sursa: Imago)

„UEFA n-o să facă nimic” Diego Simeone critică dur arbitrajul, după Atletico - Lille 1-3: „N-a fost penalty”

• Diego Simeone (54 de ani) a criticat dur UEFA și modul cum aceștia nu sancționează arbitrii în situațiile în care aceștia fac greșeli grave.
  • El Cholo susține că arbitrul a acordat un penalty inexistent în minutul 74, la scorul de 1-1, care a trimis-o pe Lille în avantaj.

Atletico Madrid a pierdut, miercuri, duelul de pe teren propriu cu Lille, în etapa #3 din Liga Campionilor.

Echipa lui Simeone a intrat în avantaj la pauză, însă a doua repriză s-a dovedit un real dezastru pentru spanioli, după ce au încasat 3 goluri.

Marica mizează pe FCSB  Fostul atacant explică de ce campioana  poate câștiga  meciul cu Rangers: „E pe cai mari” + Jucătorul greu de înlocuit

Diego Simeone, după ce „centralul” a acordat un penalty „inexistent”: „UEFA nu va face nimic”

Diego Simeone nu s-a putut abține după eșecul suferit de echipa sa și a avut o criză de nervi la conferința de presă.

Argentinianul l-a criticat pe arbitrul partidei, Marco Guida, căruia îi reproșează că a influențat decisiv partida printr-un penalty acordat francezilor la scorul de 1-1, în minutul 73.

„Ei marchează un gol grozav, pentru 1-1, și apoi sper să putem spune ceva despre penalty. Arbitrul spune mai întâi că a fost henț, apoi că Koke a împins. Acea lovitură de la 11 metri a rupt echilibrul din teren”, a declarat Simeone.

Antrenorul argentinian cere UEFA să spună dacă „centralul” italian a avut sau nu dreptate cu privire la acordarea loviturii de la 11 metri.

N-a fost penalty. Problema e că acea lovitură de pedeapsă împotriva noastră a fost decisivă în economia jocului. Dar nimănui nu-i pasă. Nu-i vor face nimic arbitrului, nici VAR-ului... Liniște și pace. Diego Simeone, antrenor Atletico Madrid

Tehnicianul a vorbit și despre situația lui Atletico din Champions League:

„Este o competiție crudă. Dacă nu dai goluri, ești afară. Rivalele au capacitate, iar Lille a marcat trei goluri în trei ocazii.

Situația noastră s-a complicat, clar. Ne așteaptă un meci foarte greu la Paris. Realitatea este că ne aflăm într-un moment dificil în Liga Campionilor”, a comentat tehnicianul de 54 de ani.

Locul 27
este poziția ocupată de Atletico în acest moment, loc care duce la eliminarea din competiție

În La Liga, echipa din Madrid are un parcurs echilibrat, cu 20 de puncte în primele 10 partide și se află pe poziția 3, în spatele rivalelor Barcelona și Real Madrid.

Miculescu, gol anulat  FCSB a înscris  în minutul 2 cu Rangers, dar reușita n-a fost validată din cauza unui fault în atac
Europa League
22:05
Miculescu, gol anulatFCSB a înscris în minutul 2 cu Rangers, dar reușita n-a fost validată din cauza unui fault în atac
Miculescu, gol anulat FCSB a înscris în minutul 2 cu Rangers, dar reușita n-a fost validată din cauza unui fault în atac
Live  Rangers - FCSB  în etapa #3 din Europa League » Scoţienii majorează diferența + Imagini surprinse de reporterii GOLAZO.ro la stadion
22:00
LiveRangers - FCSB în etapa #3 din Europa League » Scoţienii majorează diferența + Imagini surprinse de reporterii GOLAZO.ro la stadion
Live Rangers - FCSB în etapa #3 din Europa League » Scoţienii majorează diferența + Imagini surprinse de reporterii GOLAZO.ro la stadion
„Hagi, Hagi”   Românii, „șefi” pe Ibrox Stadium:  Ianis, aclamat  de fanii FCSB
22:14
„Hagi, Hagi” Românii, „șefi” pe Ibrox Stadium: Ianis, aclamat de fanii FCSB
„Hagi, Hagi”   Românii, „șefi” pe Ibrox Stadium: Ianis, aclamat de fanii FCSB
SCUZELE lui Munteanu  Atacantul CFR-ului, despre  momentul tensionat  cu Petrescu: „N-am știut să gestionez” + Reacția antrenorului
18:54
SCUZELE lui Munteanu Atacantul CFR-ului, despre momentul tensionat cu Petrescu: „N-am știut să gestionez” + Reacția antrenorului
SCUZELE lui Munteanu  Atacantul CFR-ului, despre momentul tensionat cu Petrescu: „N-am știut să gestionez” + Reacția antrenorului
DECIZIE DE ULTIMĂ ORĂ   Rangers- FCSB  se vede simultan pe 3 canale TV!
19:08
DECIZIE DE ULTIMĂ ORĂ Rangers- FCSB se vede simultan pe 3 canale TV!
DECIZIE DE ULTIMĂ ORĂ  Rangers- FCSB se vede simultan pe 3 canale TV!
Atletico, plângere la UEFA  Madrilenii au contestat penalty-ul acordat celor de la Lille, în meciul de  Champions League
Liga Campionilor
17:41
Atletico, plângere la UEFA Madrilenii au contestat penalty-ul acordat celor de la Lille, în meciul de Champions League
Atletico, plângere la UEFA  Madrilenii au contestat penalty-ul acordat celor de la Lille, în meciul de Champions League
Ibrox trezește amintiri   Mihai Stoica  a descoperit suveniruri de la vechile întâlniri ale echipelor românești cu scoțienii