​Bundesliga: Bayern Munchen, la cinci puncte în spatele Borussiei Dortmund (3-1 vs Schalke)

​Bayern Munchen a profitat de pasul greșit făcut de Borussia Dortmund (3-3 vs Hoffenheim, după ce a condus cu 3-0), a învins formația Schalke 04, scor 3-1, și s-a apropiat la cinci puncte de galben-negrii în lupta pentru titlul de campioană a Germaniei.

Bruma a marcat în proprie poartă în minutul 12, Kutucu a egalat pentru oaspeți în minutul 25, însă Robert Lewandowski a ieșit la rampă, a înscris pentru 2-1 în minutul 27 și i-a pasat decisiv lui Gnabry la golul de 3-1 (minutul 57).

09:50
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
Liga Campionilor
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă