„Au marcat din nimic”  Cătălin Cîrjan  nu înțelege de ce Dinamo nu a mai atacat: „Trebuie să învățăm din asta” +49 foto
Cătălin Cîrjan. Foto: Iosif Popescu / GOLAZO.ro

„Au marcat din nimic”Cătălin Cîrjan nu înțelege de ce Dinamo nu a mai atacat: „Trebuie să învățăm din asta”

• Dinamo - FCSB 0-2. Cătălin Cîrjan (21 de ani) nu înțelege de ce „câinii” nu și-au mai creat ocazii în repriza secundă.
  • Mijlocașul consideră că primul gol marcat de FCSB a fost unul norocos.
„I-am năucit!” Patronul FCSB, euforic după  victoria cu Dinamo : „N-aveau cum să ne facă față!” + a anunțat deja primul „11” cu Rangers!
„I-am năucit!”Patronul FCSB, euforic după victoria cu Dinamo: „N-aveau cum să ne facă față!” + a anunțat deja primul „11” cu Rangers!
„I-am năucit!” Patronul FCSB, euforic după victoria cu Dinamo : „N-aveau cum să ne facă față!” + a anunțat deja primul „11” cu Rangers!

Cătălin Cîrjan, mijlocașul ofensiv al dinamoviștilor, a avut o prestație modestă în derby-ul cu FCSB, încheiat cu scorul de 0-2.

Dinamo - FCSB 0-2. Cătălin Cîrjan: „Au marcat din nimic”

„Am început bine, ne-am creat câteva situații, dar, din păcate, nu am știut să le gestionăm.

Pot să spun că ei au marcat din nimic, iar în a doua repriză am făcut un joc foarte slab.

În prima repriză nu știu dacă au avut ceva în plus față de noi, însă în a doua repriză au știut să închidă jocul, au venit în presing.

S-a văzut că au experiență, că sunt o echipă bună și trebuie să învățăm din asta”, a declarat Cătălin Cîrjan, după meci.

VIDEO. Dinamo - FCSB: supergolul marcat de Bîrligea

Dinamo - FCSB. Foto: Raed Krishan

Dinamo - FCSB. Foto: Raed Krishan Dinamo - FCSB. Foto: Raed Krishan Dinamo - FCSB. Foto: Raed Krishan Dinamo - FCSB. Foto: Raed Krishan Dinamo - FCSB. Foto: Raed Krishan
+49 Fotografii
labels.photo-gallery

Cîrjan nu înțelege de ce Dinamo nu a mai atacat în repriza secundă

Mijlocașul crescut în curtea celor de la Arsenal nu își explică de ce echipa a rămas în defensivă în repriza secundă.

„Ne-am pregătit foarte bine săptămâna aceasta, am vorbit foarte mult despre acest derby.

S-a întâmplat la fel și la Constanța. La pauză discutăm să nu ne retragem, dar, din păcate, s-a întâmplat din nou. Vom face analiza cu Mister și vom vedea.

Există o frică, vrem să apărăm rezultatul. Nu vorbim despre asta, dar se întâmplă”, a mai spus Cătălin Cîrjan.

Scandal: Rugby-ul, dat afară de pe Arc Federația condusă de Alin Petrache a fost notificată că are interzis
09:49
Scandal: Rugby-ul, dat afară de pe Arc Federația condusă de Alin Petrache a fost notificată că are interzis
în falimentCel mai de succes club de handbal din ultimii ani nu a reușit să găsească investitor
Handbal
10:45
„Au marcat din nimic”Cîrjan nu înțelege de ce Dinamo nu a mai atacat: „Trebuie să învățăm din asta”
09:18
Supărat pe arbitraj Olaru despre galbenul primit: „Ce rol mai au căpitanii?”
08:51
Supărat pe arbitraj Olaru despre galbenul primit: „Ce rol mai au căpitanii?”
Politic, out la Sibiu Atacantul lui Dinamo va fi suspendat după meciul cu FCSB, 0-2
09:41
Aroganța lui Bîrligea Ce explicație a dat pentru  gestul făcut către dinamoviști după gol  + mesajul pentru Lucescu
01:28
Aroganța lui BîrligeaCe explicație a dat pentru gestul făcut către dinamoviști după gol + mesajul pentru Lucescu
Aroganța lui Bîrligea Ce explicație a dat pentru gestul făcut către dinamoviști după gol + mesajul pentru Lucescu
„Două goluri Cadou”Politic, dezamăgit după înfrângerea din derby: „Puteam mai mult de atât”
09:00
Derby de România   Dinamo - FCSB 0-2.  Concluziile lui Cătălin Țepelin: meci perfect pentru campioană. Dinamo, sufocată de energia suporterilor
20.10
Derby de România Dinamo - FCSB 0-2. Concluziile lui Cătălin Țepelin: meci perfect pentru campioană. Dinamo, sufocată de energia suporterilor