Ce a declarat Toni Petrea după revenirea cu victorie pe banca lui FCSB

Toni Petrea a revenit pe banca lui FCSB, duminică, într-un meci câștigat de echipa sa, scor 3-1, în fața lui FC Botoșani, în etapa a XVI-a a Ligii 1. Roș-albaștrii au fost conduși până în minutul 78, când au egalat și apoi au întors rezultatul pe final.

Toni PetreaFoto: fcsb.ro

Braun ('24) a deschis scorul pentru oaspeţi, dar FCSB a câștigat grație golurilor înscrise de Gheorghe ('78), Stoica ('86) şi Tănase ('90+4).

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre FCSB și FC Botoșani.

La finalul partidei, Toni Petrea a vorbit despre meciul de pe Arena Națională pe care l-a considerat unul foarte dificil.

“Greu, foarte greu (n.r. despre cum s-a văzut meciul). O primă repriză în care am pus presiune pe adversar, însă nu am reuşit să punem noi în pericol poarta adversarului.

Am primit gol la prima situaţie de gol a adversarului în prima repriză, care ne-a ameţit un pic. Am reuşit să revenim în repriza a doua şi să câştigăm într-un final incendiar.

Agresivitate am avut. Pe faza de atac poate nu am găsit soluţiile potrivite la momentul potrivit. Ne-am complicat în unele momente”, a spus Toni Petrea după victoria sa la debut.

Toni Petrea este fostul secund al lui Laurenţiu Reghecampf, iar în iulie 2020 a preluat FCSB de la Bogdan Vintilă. Tehnicianul născut la Brăila a pregătit echipa la 49 de meciuri din sezonul trecut, înregistrând 28 de victorii, 8 remize şi 13 înfrângeri.

FCSB se află pe locul doi în clasamentul Ligii 1 la fotbal, la opt puncte în urma liderului CFR Cluj (ardelenii au învins U Craiova 1948 în această etapă).

11. Sepsi Sfântu Gheorghe (17-17) 17

12. Gaz Metan Mediaș (12-18) 15 (-1 meci)

13. U Craiova 1948 (11-17) 14

14. CS Mioveni (9-22) 13 (-1 meci)

15. Dinamo București (12-36) 8 (-1 meci)

16. Academica Clinceni (12-37) 4.

Se mai joacă în această etapă:

CS Mioveni vs Gaz Metan Mediaş / luni, ora 17:30

FC Voluntari vs Dinamo București/ luni, ora 20:30.

Alibec, certat „Nu ai cum să spui asta!”
11:22
FCSB - Gloria Buzău „Vor fi vreo 7 modificări” + Un jucător, pus la zid: „Jucăm cu Divizia C?”
09:49
Hagi, furios! 4 penalty-uri cerute de Farul cu Dinamo!
00:05
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria,  jigniri xenofobe  la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Alte sporturi
04.10
„Urâm România!” Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
04.10
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
„Câinii” se contrazicPolitic, nemulțumit de egalul cu Farul: vs. Golubovic: „1-1 e mai bine decât nimic”