Ceahlaul - CFR Cluj 0-0. Care este liderul?

CFR Cluj a avut la Piatra Neamt cea mai slaba prestatie din actualul sezon, fiind dominata in multe randuri fara drept de apel de o formatie aflata pe un loc retrogradabil: Ceahlaul.

Nemtenii au inceput in forta, Nohai trimitand putin alaturi din pozitie favorabila, in minutul 12, iar sutul lui Omoduemuke a fost blocat in ultima clipa de portarul Nuno Claro, in minutul 28.

Minutul 32 a adus cea mai mare ocazie pentru lider. Culio l-a vazut pe Savu iesind din poarta, a trimis un lob de la 25 de metri, dar mingea a lovit bara transversala.

Partea secunda a fost plina de nervozitati. Panin a fost iertat de arbitrul Aurelian Bogaciu de la o eliminare, centralul neacordandu-i un al doilea galben meritat pentru lovirea unui adversar cu cotul iar Tony si Cadu sunt accidentati dupa ciocniri dure cu adversarii, dar cei doi reusesc sa incheie meciul in teren.

Ceahlaul a reusit in minutul 72 sa introduca balonul in plasa, prin Forminte, care era insa in ofsaid in momentul pasei, iar brigada de arbitri a anulat corect reusita gazdelor.

Astfel, CFR pierde doua puncte pretioase in cursa spre titlul de campioana, in timp ce nemtenii, cu punctul obtinut, urca cel putin o zi din zona retrogradabila in care intra Dacia Mioveni.

Alibec, certat „Nu ai cum să spui asta!”
11:22
FCSB - Gloria Buzău „Vor fi vreo 7 modificări” + Un jucător, pus la zid: „Jucăm cu Divizia C?”
09:49
Hagi, furios! 4 penalty-uri cerute de Farul cu Dinamo!
00:05
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria,  jigniri xenofobe  la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Alte sporturi
04.10
„Urâm România!” Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
04.10
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
„Câinii” se contrazicPolitic, nemulțumit de egalul cu Farul: vs. Golubovic: „1-1 e mai bine decât nimic”