Champions League: Lionel Messi, omul meciului în Barcelona vs Dortmund 3-1 / Remiză între Liverpool și Napoli (Rezultatele serii)

Barcelona și-a asigurat prima poziție în Grupa F, după ce a învins-o pe Dortmund (3-1), la al 700-lea meci al lui Lionel Messi pentru catalani (a dat un gol și două pase decisive). În aceeași grupă, Inter s-a impus în fața Slaviei Praga (3-1, Stanciu a fost înlocuit în minutul 58) și a egalat-o pe Borussia în clasament (câte șapte puncte). Liverpool a remizat cu Napoli (1-1), iar Salzburg a învins-o categoric pe Genk (4-1, Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 79). Trei puncte a obținut și Ajax, în deplasarea de la Lille, în timp ce Leipzig a scos în ultimele minute un punct cu Benfica (2-2, goluri marcate în minutele 90 și 96) și s-a calificat în optimi.

4. Lille (3-12) 1

Ieșirea lui Dorinel, analizată la TV„E inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
09:19
Ieșirea lui Dorinel, analizată la TVE inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
20.09
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
Munteanu, scuză uluitoareAntrenorul și-a explicat furia: „Ce sunt eu aici, antrenor de paie?”
00:27
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”
10:17
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”