Test pentru Europa  Corvinul a pierdut primul  amical  al verii
Corvinul Hunedoara (sursa: Sport Pictures)

Test pentru Europa Corvinul a pierdut primul amical al verii

• Corvinul Hunedoara, câștigătoarea Cupei României, a pierdut primul amical al verii, 2-3 cu slovenii de la NS Mura.
  • Până la meciul din Supercupă cu FCSB, Corvinul Hunedoara o va întâlni și pe campioana Sloveniei, NK Celje.

Corvinul Hunedoara a revenit de la 0-2 în partida cu slovenii de la NS Mura, însă a primit gol pe final de meci. Goodnews și Hergheligiu au marcat pentru echipa antrenată de Florin Maxim.

FCSB Campioana a anunțat  amicalele  din Olanda: când se joacă + decizia care i-a enervat pe fani

Antrenorul Florin Maxim a folosit două echipe diferite în cele două reprize din meciul cu NS Mura.

Corvinul, în prima repriză: Fl. Iacob - Flav. Iacob, Chindriş, Manolache - Neacşa, Hrezdac, Mitran, Bradu - Gîrbiţă, King

Corvinul, repriza a doua: Lefter - Pîrvulescu, Lică, Pop, Velisar - Cărăruş - Lupu, Roger, Hergheligiu, Câmpan - Goodnews, Buş

În vârstă de 18 ani, Goodnews face parte din lotul celor patru nigerieni transferați de Corvinul în această vară.

• Goodnews Ibuchi Chukwu, 18 ani - extremă dreaptă, vârf de atac
  • Odejobi Toheeb Babatunde, 18 ani - fundaș central
  • Taiye Abolaji Rasaq, 18 ani - mijlocaș
  • Jimmy King Otega, 18 ani - atacant

Încă un test până la Supercupă

După eșecul cu Mura, Corvinul Hunedoara se va deplasa la Ljubljana, unde marți, 25 iunie, de la ora 17:00, va juca cel mai tare amical al verii, cu NK Celje, campioana din Slovenia.

După duelul cu FCSB, Corvinul va juca în turul 1 preliminar din Europa League cu Paksi, echipa care a câștigat Cupa Ungariei.

Manșa tur se va juca în Ungaria, pe 11 iulie, iar returul este programat pe 18 iulie la Sibiu, stadion unde Corvinul a învins-o pe Oțelul Galați în finala Cupei României.

Lotul Corvinului în cantonamentul din Slovenia:

Portari: Ștefan Lefter, Cristian Blaga, Florin Iacob

Fundaşi: Flavius Iacob, Viorel Lică, Antoniu Manolache, Ionuț Dorin Pop, Mihai Velisar, Alexandru Predică

Mijlocași: Marius Chindriş, Antonio Bradu, Alexandru Gîrbiţă, Denis Hrezdac, Timotei Mitran, Alexandru Neacșa, Nicolae Pîrvulescu, Marius Lupu, Ion Cărăruş, Roger Junio, Desley Ubbink

Atacanți: Andrei Hergheligiu, Lucas Câmpan, Sergiu Buş, Goodnews Chukwu, Jimmy King.

CUM MERGEM LA MONDIALE  GOLAZO.ro simulează cum ar arăta  traseul din preliminariile CM  dacă tragerea la sorți ar fi acum
EURO 2024
03.07
CUM MERGEM LA MONDIALE GOLAZO.ro simulează cum ar arăta traseul din preliminariile CM dacă tragerea la sorți ar fi acum
Audiență record  Câți români s-au uitat la  România - Olanda  + câți bani încasează Pro TV
03.07
Audiență record Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Audiență record  Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda »  „Zidul galben”  a refuzat să părăsească stadionul
EURO 2024
02.07
Ștergeți-vă lacrimile!Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează  Spania - Germania !
EURO 2024
02.07
Program complet sferturiCum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania!
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania !