Ultima șansă  S-a stabilit  finala  barajului pentru ultimul loc din Liga 2
Meciul de fotbal dintre CS Dinamo Bucuresti-CSC Ghiroda şi Giarmata Vii, barajul pentru Liga a-2-a Casa Pariurilor Foto:SportPictures.eu

Ultima șansă S-a stabilit finala barajului pentru ultimul loc din Liga 2

• CS Focșani și CS Dinamo sunt câștigătoarele celor două semifinale ale barajelor pentru promovarea în Liga 2.
  • Cele două echipe se vor lupta sâmbătă, 15 iunie, de la ora 17:30, pentru pentru ultimul bilet către cel de-al doilea eșalon din România.

CS Dinamo a învins, scor 3-1 pe Ghiroda & Giarmata Vii, pe teren propriu, în timp ce CSM Focșani a câștigat dramatic meciul disputat tot acasă cu SCM Râmnicu Vâlcea, scor 3-2 (2-2), după un gol marcat în minutul 120.

CSM Focșani - CS Dinamo, finala barajului de promovare în Liga 2

Meciul decisiv dintre CSM Focșani și CS Dinamo este programat sâmbătă, 15 iunie, cu începere de la ora 17:30, pe stadionul „Milcovul” din Focșani. Partida va putea fi urmărită pe Digi Sport 1.

Cele 4 formații participante de la acest Final Four au ratat în primă fază promovarea, însă au mai primit o șansă datorită suplimentării locurilor din eșalonul secund.

22 de echipe în Liga 2, din sezonul 2024/2025

Pentru că numărul echipelor din eșalonul secund va crește de la 20 la 22, în acest an vor promova 6 formații.

Cele 21 de echipe sigure de prezența în sezonul viitor al Ligii 2, cărora li se va adăuga câștigătoarea dintre CSM Focșani și CS Dinamo.

• Unirea Ungheni

CUM MERGEM LA MONDIALE  GOLAZO.ro simulează cum ar arăta  traseul din preliminariile CM  dacă tragerea la sorți ar fi acum
EURO 2024
03.07
CUM MERGEM LA MONDIALE GOLAZO.ro simulează cum ar arăta traseul din preliminariile CM dacă tragerea la sorți ar fi acum
Audiență record  Câți români s-au uitat la  România - Olanda  + câți bani încasează Pro TV
03.07
Audiență record Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Audiență record  Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda »  „Zidul galben”  a refuzat să părăsească stadionul
EURO 2024
02.07
Ștergeți-vă lacrimile!Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează  Spania - Germania !
EURO 2024
02.07
Program complet sferturiCum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania!
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania !