„A TRECUT”   Denis Alibec a explicat ce s-a întâmplat la pauză, după  scenele  din prima repriză: „Sunt nervos pe teren” +45 foto
Denis Alibec/Foto:Facebook @Farul Constanța

„A TRECUT” Denis Alibec a explicat ce s-a întâmplat la pauză, după scenele din prima repriză: „Sunt nervos pe teren”

• Denis Alibec (33 de ani) a tras primele concluzii, după remiza cu Petrolul Ploiești, scor 1-1, din etapa #9 din Liga 1.

Atacantul revenit în această vară la Farul Constanța a fost pentru prima dată titular în acest sezon și i-a răsplătit încrederea lui Gheorghe Hagi cu reușita din minutul 60.

Totuși, golul lui Alibec nu a fost suficient ca „marinarii” să plece de pe „Ilie Oană” cu toate cele 3 puncte, deoarece Gicu Grozav a egalat în minutul 83, stabilind și scorul final al partidei.

„Să-l văd că-i spune asta Regelui...”   Hagi  și-a certat jucătorul, acesta a reacționat

Denis Alibec: „Am făcut faulturi prostești”

Atacantul Farului s-a declarat dezamăgit, deoarece nici el, nici coechipierii săi nu au reușit să gestioneze finalul meciului.

„A fost un meci frumos, au fost ocazii. Meritam să câștigăm. Am avut o șansă foarte mare, la 1-0 pentru noi. La fazele fixe sunt foarte periculoși.

Marchează mereu în ultimele minute, nu am reușit să gestionăm bine situația. Ne-am retras puțin, am făcut faulturi prostești.

Am reușit să ies sănătos de pe teren, asta este cel mai important. Sunt pregătit să joc 90 de minute”, a declarat Denis Alibec la Prima Sport.

Denis Alibec: „Mi-am cerut scuze”

În minutul 24 al meciului de la Ploiești, Denis Alibec a avut un conflict cu Narek Grigoryan, după o pasă greșită a armeanului.

Petrolul - Farul. Capturi Prima Sport

Petrolul - Farul. Capturi Prima Sport Petrolul - Farul. Capturi Prima Sport Petrolul - Farul. Capturi Prima Sport Petrolul - Farul. Capturi Prima Sport Petrolul - Farul
+45 Fotografii
labels.photo-gallery

La finalul partidei, Alibec a dezvăluit că și-a cerut scuze, iar totul s-a rezolvat în vestiar, la pauza meciului:

Mă cunoașteți, sunt nervos pe teren, dau totul pentru echipa mea și sunt supărat. Mi-am cerut scuze față de el, a trecut totul la pauză

Trebuie să avem mai multă încredere în noi, putem prinde play-off-ul, ăsta e obiectivul. Dacă vom continua așa, va fi foarte greu Denis Alibec
Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența  grupei ideale  dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Campionatul Mondial
17:39
Grupa care ne duce la Mondial Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
„Săgețile” lui Dioszegi   Despre  Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
18:57
„Săgețile” lui Dioszegi Despre Ștefănescu: „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
„Săgețile” lui Dioszegi  Despre Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu  Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa Romaniei
19:00
Cupa României A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj, Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
U21 în Superliga  Cine le dă încredere  jucătorilor tineri : FCSB, CFR și Rapid nu prind TOP 5