VIDEO Cum au fost primiți jucătorii lui Dinamo de galerie, după  finalul de coșmar  cu Botoșani
Dinamo - Botoșani / Foto: Raed Krishan - GOLAZO

VIDEOCum au fost primiți jucătorii lui Dinamo de galerie, după finalul de coșmar cu Botoșani

• Dinamo - Botoșani 2-2. „Câinii” au avut 2-0, în minutul 77, dar nu au putut ține de rezultat.
  • La final, fanii dinamoviști i-au primit însă cu aplauze, în ciuda rezultatului dezamăgitor.

Dinamo a ratat o șansă foarte bună de a urca pe poziția secundă în Liga 1. A avut 2-0 pe tabelă, după golurile lui Selmani (28) și Politic (71), însă s-a relaxat prematur și a fost taxată.

Fulop (77) și Florescu (85 - pen.) au marcat, iar duelul s-a terminat 2-2, cu un plus pentru moldoveni, care au reușit să întoarcă soarta jocului.

Dinamo - Botoșani 2-2   „Câinii” pierd două puncte  pe „Arc”, după un final de meci nebun

Finalul de joc a fost unul extrem de aprins. Moldovenii au egalat din penalty în minutul 85, prin Florescu. Apoi, dinamoviștii au cerut de două ori penalty, dar fără succes.

În plus, „câinii” au mai marcat un gol, prin Politic, dar reluările au arătat că acesta plecase din poziție de ofsaid.

Imediat după această fază, un scaun a zburat spre capul asistentului Cosmin Bojan, iar partida ar fi putut fi întreruptă.

Porți închise la Derby de România?  Gest inconștient: un scaun a zburat  pe lângă capul  „tușierului” la Dinamo - Botoșani

„Centralul” Vădana a acordat 9 minute de prelungiri, dar a lăsat jocul să curgă până în minutul 14, fără efect pe tabelă.

Imediat după fluierul de final, jucătorii și antrenorii lui Dinamo și-au tras sufletul, frustrați de faptul că au ratat victoria, și au mers să le mulțumească suporterilor pentru susținerea arătată.

Chiar dacă tensiunea semi-eșecului se simțea în aer, suporterii și-au încurajat favoriții.

Pentru Dinamo, urmează meciul cu Farul, la Ovidiu, vineri, 4 octombrie, într-o nouă oportunitate de a urca pe locul 2 în Liga 1.

Dinamo are cel mai bun atac din Liga 1, cu 20 de goluri marcate în cele 11 meciuri disputate.

VIDEO. Dinamo - FC Botoșani: faza care a decis meciul

„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria,  jigniri xenofobe  la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Alte sporturi
04.10
„Urâm România!” Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
MM îl apără pe Olaru  „E  jucătorul #1  din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
Europa League
04.10
MM îl apără pe Olaru „E jucătorul #1 din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și  n-a mai putut să doarmă !”
04.10
FCSB îi provoacă insomniiPatronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă!”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă !”
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu  a anunțat convocările  pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
04.10
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB,  neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
04.10
„Nu vizionez!” Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică: „Pregăteam meciul cu Botoșani”
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un  golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
04.10
Diaspora, izvorul RomânieiMircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac, cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Premieră la FCSB Primă după victoria cu PAOK: ce  bonus  primește fiecare jucător