​Europa League, sferturi: Anderlecht vs Manchester United (Programul complet al meciurilor)

Vineri, la Nyon (Elvetia) a avut loc tragerea la sorti a partidelor din sferturile Europa League. Anderlecht Bruxelles, formatie la care evolueaza Nicolae Stanciu si Alexandru Chipciu, o va infrunta pe Manchester United. Echipa lui Jose Mourinho era cel mai dificil adversar pe care belgienii il puteau intalni in aceasta faza a competitiei.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Program sferturi:

Anderlecht Bruxelles (Belgia) - Manchester United (Anglia)

Celta Vigo (Spania) - RC Genk (Belgia)

Ajax Amsterdam (Olanda) - Schalke 04 (Germania)

Olympique Lyon (Franta) - Besiktas Istanbul (Turcia).

Tragerea la sorti a fost efectuata de fostul international suedez Patrik Andersson.

Partidele tur se vor disputa la 13 aprilie, iar meciurile retur vor avea loc la 20 aprilie.

Finala Europa League va avea loc in data de 24 mai, pe Friends Arena din Solna (Suedia).

Anul trecut, trofeul Europa League a fost adjudecat pentru a treia oara consecutiv de Sevilla, care a invins-o cu 3-1 pe Liverpool.

MM, vulcan anti-ARBITRI  Mihai Stoica îi cere lui Vassaras  să publice  discuțiile: „Costreie a zis că la Șut e doar o contră!”
22.09
MM, vulcan anti-ARBITRI Mihai Stoica îi cere lui Vassaras să publice discuțiile: „Costreie a zis că la Șut e doar o contră!”
MM, vulcan anti-ARBITRI  Mihai Stoica îi cere lui Vassaras să publice discuțiile: „Costreie a zis că la Șut e doar o contră!”
Ter Stegen s-a rupt!  Accidentare gravă pentru portarul Barcelonei: „Absolut  teribil ”
Campionate
22.09
Ter Stegen s-a rupt! Accidentare gravă pentru portarul Barcelonei: „Absolut teribil
Ter Stegen s-a rupt!  Accidentare gravă pentru portarul Barcelonei: „Absolut teribil ”
„Attack Fener”  Ultrașii lui Fenerbahce  s-au făcut de râs  cu scenografia, la derby-ul cu Galatasaray + Mourinho, ironizat: „Plângăciosul”