LĂUDAT    Remarcatul  lui Gheorghe Hagi, după remiza cu Petrolul: „A făcut diferența”
Gheorghe Hagi/Foto:sportpictures.eu

LĂUDAT Remarcatul lui Gheorghe Hagi, după remiza cu Petrolul: „A făcut diferența”

• Gheorghe Hagi (59 de ani) a avut cuvinte de laude la adresa lui Denis Alibec (33 de ani), după remiza, scor 1-1 cu Petrolul Ploiești, din etapa #9 din Liga 1.

Atacantul revenit în această vară la Farul Constanța a fost pentru prima dată titular în acest sezon și i-a răsplătit încrederea „Regelui” , cu reușita din minutul 60.

Totuși, golul lui Alibec nu a fost suficient ca „marinarii” să plece de pe „Ilie Oană” cu toate cele 3 puncte, deoarece Gicu Grozav a egalat în minutul 83, stabilind și scorul final al partidei.

„Să-l văd că-i spune asta Regelui...”   Hagi  și-a certat jucătorul, acesta a reacționat

Gheorghe Hagi: „Pierdem mingile cu o ușurință incredibilă”

Tehnicianul constănțenilor s-a declarat dezamăgit de faptul că echipa sa a pierdut controlul jocului în ultimele momente ale jocului și nu a vrut să comenteze faza golului primit, la care arbitrul Iulian Călin a așteptat 6 minute confirmarea VAR:

LĂUDAT    Remarcatul  lui Gheorghe Hagi, după remiza cu Petrolul: „A făcut diferența” LĂUDAT    Remarcatul  lui Gheorghe Hagi, după remiza cu Petrolul: „A făcut diferența”

„Știam că întâlnim un adversar foarte bun, au început bine campionatul. E o echipă puternică, ne-am luptat, ne-au mers lucrurile bine până la un moment dat, după au venit peste noi, a venit acea greșeală, și nu numai golul…în ultimele minute pierdem controlul.

Adversarul își asumă riscuri maxime și noi pierdem mingile cu o ușurință incredibilă.

Ce-mi spuneți mie? (n.r.- despre faptul că golul Petrolului a fost analizat 6 minute) Lucrez acolo? Nu e treaba mea. Am făcut față, puteam să ne descurcăm și mai bine. Un punct, trebuie să fim mult mai atenți”, a declarat Gheorghe Hagi la Prima Sport.

Gheorghe Hagi: „Alibec e Alibec”

Deși s-a arătat nemulțumit de evoluția unor jucători, Gheorghe Hagi a avut numai cuvinte de laude la adresa lui Denis Alibec și s-a arătat mirat că atacantul a rezistat aproape toată partida pe teren:

„Alibec e Alibec. De aia e la echipa națională, e singurul de la noi. A făcut diferența, nu mă așteptam să reziste atât de mult, dar e nouar și știe să-și gestioneze energia, chiar dacă nu e pregătit 100%”.

Nu știu când o să vină Larie. Bogdan (n.r.- Țîru) a trecut printr-un moment foarte greu, fratele lui a decedat acum câteva zile. E un tip puternic, e fostul nostru căpitan. Vedem când o să apară și el Gheorghe Hagi

După această remiză, Farul este pe locul al 11-lea cu 9 puncte, în timp ce Petrolul este pe 5, cu 14 puncte.

Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența  grupei ideale  dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Campionatul Mondial
17:39
Grupa care ne duce la Mondial Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
„Săgețile” lui Dioszegi   Despre  Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
18:57
„Săgețile” lui Dioszegi Despre Ștefănescu: „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
„Săgețile” lui Dioszegi  Despre Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu  Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa Romaniei
19:00
Cupa României A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj, Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
U21 în Superliga  Cine le dă încredere  jucătorilor tineri : FCSB, CFR și Rapid nu prind TOP 5