Handbal feminin/ Oltchim, la a 23-a victorie consecutiva in Liga nationala

Oltchim Rm. Valcea a obtinut, sambata, cea de-a 23-a victorie consecutiva din Liga Nationala de handbal feminin, continuandu-si dominatia din acest sezon. Valcencele lui Radu Voina au invins, in deplasare, cu 32-26 pe elevele fostlui lor antrenor, Gheorghe Tadici, HC Zalau, cea mai buna marcatoare fiind Ada Nechita, cu 5 reusite.

Pidpalova, patru goluri impotriva ZalauluiFoto: AGERPRES

Campioana Oltchim s-a impus lejer in cea de-a 23-a etapa a Ligii nationale de handbal feminin. Gazdele au preluat conducerea pentru prima data in partea a doua a primei reprize (12-11), dar Oltchimul a avut la pauza un avantaj de trei goluri: 18-15. Valcencele s-au desprins la zece goluri cu zece minute inainte de finalul partidei (29-19) si au incheiat partida cu 32-26.

Marcatoarele Oltchimului: Nechita 5 goluri, Pidpalova 4 goluri, Neagu 4 goluri, Stanca 3 goluri, Gatzel-Han 3 goluri, Luca 3 goluri, Ardean Elisei 3 goluri, Manea 3 goluri, Vizitiu 3 goluri, Shymkute 1 gol

Oltchimul va disputa luni meciul impotriva celor de la HC Stiinta Baia Mare, intr-o partida devans a etapei a 24-a.

5. Dunarea Braila 29p

Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența  grupei ideale  dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Campionatul Mondial
19.09
Grupa care ne duce la Mondial Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
„Săgețile” lui Dioszegi   Despre  Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
19.09
„Săgețile” lui Dioszegi Despre Ștefănescu: „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
„Săgețile” lui Dioszegi  Despre Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu  Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa Romaniei
19.09
Cupa României A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj, Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
U21 în Superliga  Cine le dă încredere  jucătorilor tineri : FCSB, CFR și Rapid nu prind TOP 5