Fără Teamă Ianis Hagi: „Voiam să scoatem  românii  în stradă! Nu avem frică de nimeni”
Ianis Hagi a vorbit despre calificarea echipei naționale a României în optimile de finală la EURO 2024

Fără TeamăIanis Hagi: „Voiam să scoatem românii în stradă! Nu avem frică de nimeni”

• România - Slovacia, 1-1. Ianis Hagi (25 de ani) a vorbit despre calificarea echipei naționale a României în optimile de finală la EURO 2024.
  • Naționala României așteaptă acum să afle adversarul din optimi, care va depinde de rezultatele din grupa F: Slovenia sau Olanda.
Sfatul lui Gică Hagi  „Puțin mai mult  curaj ”
Sfatul lui Gică Hagi „Puțin mai mult curaj ”

România a reușit să câștige Grupa E la EURO 2024 și s-a calificat într-o fază eliminatorie a turneului, după o absență de 24 de ani.

Ianis Hagi, mijlocașul naționalei, a subliniat importanța atingerii primului obiectiv al echipei.

Ianis Hagi: „Voiam să scoatem românii în stradă”

În urma meciului, Ianis Hagi a declarat că obiectivul lor acum este să rămână în competiție la EURO cât mai mult timp posibil.

„Ne-am îndeplinit primul obiectiv, toată lumea aștepta să mergem mai departe. Voiam să scoatem lumea în stradă, să îi facem mândri de noi. Obiectivul e să terminăm acest turneu final cât mai târziu.”, a declarat Ianis Hagi pentru ProTv.

Ianis Hagi a reușit să obțină un penalty pentru România, pe care Răzvan Marin l-a transformat.

„Nu avem frică de nimeni. Știm că suntem la primul nostru turneu final ca echipă. Avem o echipă formată din oameni cu experiență și oameni tineri care au entuziasm și calitate. Calitatea a făcut diferența”, a completat Ianis Hagi.

Noi suntem învingători. Nu jucăm la egal, încercăm mereu să jucăm la victorie. Am ridicat ștafeta, o să fie mai greu să o menținem, dar vom da totul pentru națională și vom muri pentru acest tricou, asta pot să promit Ianis Hagi

România este în optimile de finală la EURO 2024

România - Slovacia a fost ultimul meci al grupei E. Slovacii au deschis scorul prin Ondrej Duda în prima repriză, însă echipa lui Edi Iordănescu a luptat pentru a reveni în joc.

Momentul de cotitură a venit în partea a doua când România a beneficiat de un penalty obținut de Ianis Hagi, acordat după consultarea VAR. Răzvan Marin a transformat penalty-ul.

România se pregătește pentru optimile Euro 2024 și are două variante posibile de adversari: Slovenia sau Olanda.

Alegerea depinde de rezultatele din grupa F, unde meciurile Georgia - Portugalia și Cehia - Turcia vor decide destinul echipei noastre.

• Dacă grupa F nu trimite și locul Slovacia în optimi, România va juca împotriva Sloveniei.
  • În schimb, dacă Cehia învinge Turcia la cel mult două goluri sau Turcia și Georgia câștigă împreună meciurile lor, România va întâlni Olanda în optimi.
CUM MERGEM LA MONDIALE  GOLAZO.ro simulează cum ar arăta  traseul din preliminariile CM  dacă tragerea la sorți ar fi acum
EURO 2024
03.07
CUM MERGEM LA MONDIALE GOLAZO.ro simulează cum ar arăta traseul din preliminariile CM dacă tragerea la sorți ar fi acum
Audiență record  Câți români s-au uitat la  România - Olanda  + câți bani încasează Pro TV
03.07
Audiență record Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Audiență record  Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda »  „Zidul galben”  a refuzat să părăsească stadionul
EURO 2024
02.07
Ștergeți-vă lacrimile!Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează  Spania - Germania !
EURO 2024
02.07
Program complet sferturiCum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania!
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania !