Ioan Andone: "Totul depinde de noi, daca invingem pe U Cluj suntem campioni"

Dupa victoria categorica de la Mioveni (scor 5-0), CFR Cluj se afla la un singur succes distanta de titlul de campioana a Romaniei. "Totul depinde de noi, daca invingem vineri pe U Cluj, suntem campioni. Suntem pe mana noastra", a declarat Ioan Andone, tehnicianul echipei din Gruia.

Ioan AndoneFoto: cfr1907.ro

"Credeam ca nu se va disputa aceasta partida pentru ca erau conditii improprii, dar vedeti intr-un campionat civilizat, in care zicem sa ne respectam, am jucat pe acest teren. In prima repriza am dat dupa minge, a fost o turca, in repriza a doua a fost altceva. Important este ca am luat puncte, am obtinut ce am vrut si ne gandim la meciul de vineri.

Robert Dumitru nu a amanat niciodata meciul. El a fost cu o ora inainte pe teren si a spus ca da drumul, dar tot raul spre bine. Avem meciuri vineri si duminica, e imposibil sa joci cu aceiasi jucatori. Voi folosi doua echipe pentru ca nu ai cum in 48 de ore sa recuperezi.

Efectiv in 9 zile am avut patru jocuri si e inuman in asemenea conditii. Trebuie sa ne supunem, dar e riscant. Trebuie sa castigam meciul de vineri, daca il castigam, suntem campioni. Deci, suntem pe mana noastra", a declarat Ioan Andone, citat de Mediafax.

CFR Cluj are un avantaj de trei puncte fata de FC Vaslui, cu doar doua meciuri inainte de finalul stagiunii (echipa din Gruia mai are de disputat restanta cu U Cluj si intalnirea cu Steaua din ultima etapa).

Gladiator în Arenă Galeria dinamovistă, scenografie impresionantă cu Russell Crowe la  Derby de România ! Cum au răspuns rivalii de la FCSB
20.10
Gladiator în ArenăGaleria dinamovistă, scenografie impresionantă cu Russell Crowe la Derby de România! Cum au răspuns rivalii de la FCSB
Gladiator în Arenă Galeria dinamovistă, scenografie impresionantă cu Russell Crowe la Derby de România ! Cum au răspuns rivalii de la FCSB
Bîrligea, Ce replică!  Video cu golul de senzație : Ignorat de Lucescu, atacantul FCSB a răspuns cu Dinamo! Chiar sub privirile selecționerului
20.10
Bîrligea, Ce replică!Video cu golul de senzație: Ignorat de Lucescu, atacantul FCSB a răspuns cu Dinamo! Chiar sub privirile selecționerului
Bîrligea, Ce replică! Video cu golul de senzație : Ignorat de Lucescu, atacantul FCSB a răspuns cu Dinamo! Chiar sub privirile selecționerului
AEK - PAOK 1-1  Răzvan Lucescu , remiză în derby-ul din Grecia
Campionate
20.10
AEK - PAOK 1-1Răzvan Lucescu, remiză în derby-ul din Grecia
AEK - PAOK 1-1 Răzvan Lucescu , remiză în derby-ul din Grecia
Drăgușin a ales  Internaționalul român și-a decis  viitorul , după ce a fost lăsat din nou pe bancă la Tottenham
20.10
Drăgușin a ales Internaționalul român și-a decis viitorul, după ce a fost lăsat din nou pe bancă la Tottenham
Drăgușin a ales Internaționalul român și-a decis viitorul , după ce a fost lăsat din nou pe bancă la Tottenham
„O generație răsfățată”  Louis Munteanu,  „taxat”  de un fost jucător cu experiență în Liga 1: „Nu mai intram în vestiar”
20.10
„O generație răsfățată” Louis Munteanu, „taxat” de un fost jucător cu experiență în Liga 1: „Nu mai intram în vestiar”
Ordin intern: „Tot cu Nordis!”  Deși arbitrii aveau deja la dispoziție noul echipament,  fără numele  dezvoltatorului imobiliar, au primit mesaj să nu-l folosească
20.10
Ordin intern: „Tot cu Nordis!” Deși arbitrii aveau deja la dispoziție noul echipament, fără numele dezvoltatorului imobiliar, au primit mesaj să nu-l folosească
Guardiola a decis Pep a anunțat care este  cel mai bun antrenor  din istorie: „E o onoare incredibilă”
Campionate
20.10
Guardiola a decisPep a anunțat care este cel mai bun antrenor din istorie: „E o onoare incredibilă”
Guardiola a decis Pep a anunțat care este  cel mai bun antrenor din istorie: „E o onoare incredibilă”
Lionel Messi, de neoprit  Starul argentinian,  trei goluri  în 11 minute » Inter Miami va juca la Campionatul Mondial al Cluburilor
Campionate
20.10
Lionel Messi, de neoprit Starul argentinian, trei goluri în 11 minute » Inter Miami va juca la Campionatul Mondial al Cluburilor
Lionel Messi, de neoprit  Starul argentinian, trei goluri în 11 minute » Inter Miami va juca la Campionatul Mondial al Cluburilor