Gest obscen  Bellingham ar putea fi  suspendat  pentru meciul cu Elveția, din sferturi
Un gest controversat al lui Bellingham, în timpul celebrării golului său, l-a adus atenția UEFA. Foto: Imago

Gest obscen Bellingham ar putea fi suspendat pentru meciul cu Elveția, din sferturi

• Anglia a reușit să treacă de Slovacia în optimile de finală ale Euro 2024.
  • Cu un gol spectaculos marcat în minutul 90+5, Jude Bellingham a salvat naționala engleză.
  • Un gest controversat al lui Bellingham, în timpul celebrării golului, l-a adus în atenția UEFA, iar acum există posibilitatea unei sancțiuni.
Stați jos, 4!  14 fotbaliști ai naționalei Italiei + selecționerul Spalletti,  repetenți la fotbal

Anglia a învins Slovacia cu 2-1 în optimile Euro 2024, calificându-se mai greu decât se aștepta.

Slovacia a condus până în minutul 90+5, când Bellingham a egalat cu un gol spectaculos, din foarfecă. În prelungiri, Harry Kane a marcat golul victoriei.

Gestul obscen făcut de Bellingham la EURO 2024 a intrat în atenţia UEFA

După gol, Bellingham a făcut un gest care a atras atenția UEFA.

Starul lui Real Madrid a fost surprins ducând mâna spre organele genitale, când trecea prin dreptul băncii de rezerve a Slovaciei.

„O glumă de-ale noastre, către niște prieteni apropiați care erau la meci. Nimic altceva decât respect pentru modul în care echipa Slovaciei a jucat în seara asta”, a scris Bellingham pe rețelele de socializare la două ore după ce clipul s-a răspândit.

Conform regulamentului UEFA, orice jucător care recurge la gesturi obscene poate primi cartonașul roșu. Forul continental poate interveni, iar Jude Bellingham s-ar putea confrunta cu o suspendare.

Anglia va juca împotriva Elveției la ora 19:00, sâmbătă, 6 iulie, pe Dusseldorf Arena, iar partida poate fi urmărită liveTEXT pe GOLAZO.ro și în direct pe Pro TV.

CUM MERGEM LA MONDIALE  GOLAZO.ro simulează cum ar arăta  traseul din preliminariile CM  dacă tragerea la sorți ar fi acum
EURO 2024
03.07
CUM MERGEM LA MONDIALE GOLAZO.ro simulează cum ar arăta traseul din preliminariile CM dacă tragerea la sorți ar fi acum
Audiență record  Câți români s-au uitat la  România - Olanda  + câți bani încasează Pro TV
03.07
Audiență record Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Audiență record  Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda »  „Zidul galben”  a refuzat să părăsească stadionul
EURO 2024
02.07
Ștergeți-vă lacrimile!Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează  Spania - Germania !
EURO 2024
02.07
Program complet sferturiCum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania!
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania !