La Liga: Victorii categorice pentru Sevilla și Atletico Madrid

​Formațiile Sevilla și Atletico Madrid au câștigat lejer partidele disputate pe teren propriu în etapa a 21-a din La Liga. Sevilla a învins Levante cu scorul de 5-0, în timp ce Atletico Madrid a trecut de Getafe, scor 2-0.

După o primă repriză în care nu a reușit să înscrie, Sevilla s-a dezlănțuit și a marcat toate cele cinci goluri în repriza secundă. Ben Yedder ('48), Silva ('60), Vazquez ('71), Sarabia ('80, din penalti) și Promes ('90) au adus victoria gazdelor.

Atletico a rezolvat partida cu Getafe încă din prima repriză, prin golurile reușite de Griezmann ('27) și Saul ('37). Dakonam ('88) și Cabrera ('90+1) au fost eliminați de la oaspeți.

Mai au loc sâmbătă în La Liga:

19:30 Leganes vs Eibar (0-2 în minutul 38)

09:50
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
Liga Campionilor
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă