Levante ironizează FC Barcelona cu o căutare pe Google: Ce poţi face în şapte minute?

​Administratorii contului de Instagram al clubului Levante au ironizat FC Barcelona, după ce formaţia din Valencia a învins, cu 3-1, campioana Spaniei, informează marca.com.

"Ar trebui căutat pe Google ", au scris cei de la Levante pe Instagram, după ce jucătorii antrenaţi de Paco Lopez au întors în şapte minute scorul întâlnirii de duminică.

Alături de mesaj a fost postată o imagine cu rezultatele căutării, la secţiunea ştiri apărând cele despre rezultatul înregistrat pe Estadio Ciudad de Valencia, scrie News.ro.

Formaţia FC Barcelona a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-1, de echipa Levante, într-un meci din etapa a XII-a a campionatului Spaniei.

Catalanii au deschis scorul în minutul 38, prin Messi, din penalti.

Gazdele au marcat în repriza a doua trei goluri într-un interval de şapte minute: Campana ’61, Mayoral ’63, Radoja ’68.

Ieșirea lui Dorinel, analizată la TV„E inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
09:19
Ieșirea lui Dorinel, analizată la TVE inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
20.09
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
Munteanu, scuză uluitoareAntrenorul și-a explicat furia: „Ce sunt eu aici, antrenor de paie?”
00:27
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”
10:17
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”