​Liga 1: Situația din campionatul intern după Gaz Metan Mediaș vs FC Voluntari 2-0 (Rezultate și clasament)

​Luni a avut loc ultima partidă din etapa a 15-a a campionatului României. Gaz Metan Mediaș s-a impus cu 2-0, pe teren propriu, împotriva celor de la FC Voluntari, și-a păstrat poziția a cincea din clasament și a mărit diferența față de următoarele clasate la cinci puncte.

HotNews.roFoto: Hotnews

Pentru Gaz Metan au marcat: Boubacar Fofana, în minutul 10, și Marius Constantin, în minutul 40, din penalti.

Nu mai puțin de cinci eliminări și șase penaltiuri au fost acordate într-o etapă în care cinci din cele șapte partide s-au terminat la egalitate (doar Poli Iași și Gaz Metan Mediaș au obținut victorii).

Rezultatele etapei a 15-a din Liga 1:

CSU Craiova vs Sepsi Sf. Gheorghe 1-1 (Burlacu 83' / Karnitskiy 37')

Astra Giurgiu vs Poli Iași 1-2 (Gheorghe 44' / Platini 51', Cristea 59' pen.)

FC Viitorul vs Concordia Chiajna 0-0

CFR Cluj vs Dunărea Călărași 0-0

Dinamo București vs FCSB 1-1 (Salomao 40' pen. / Tănase 48')

FC Hermannstadt vs FC Botoșani 1-1 (Tătar 77' / Rodriguez 63' pen.)

Gaz Metan Mediaș vs FC Voluntari 2-0 (Fofana 10', Constantin 40' pen.)

Liga 1, clasamentul după 15 etape:

Sursa foto: captură flashscore.com

* articol publicat inițial pe Hotnews.ro

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
Diverse
20.09
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Liga 1
20.09
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”