​Liga 2: Rapid București vs Gloria Buzău 3-2 / Giuleștenii au fost conduși de două ori

​​Rapid București s-a impus cu 3-2, duminică, în Regie, împotriva formației SCM Gloria Buzău, în etapa a opta din Liga 2. În urma acestui rezultat, cele două echipe se află la egalitate în clasament - 16 puncte.

Liga 2Foto: frf.ro

Buzău a deschis scorul în minutul 10 prin Huiba, însă Hlistei a egalat după doar opt minute. Valentin Munteanu i-a adus din nou pe oaspeți în avantaj în minutul 52, după o fază pornită de la portar. Drăghiceanu a egalat pentru giuleșteni din lovitură liberă în minutul 58, în timp ce Sefer a stabilit rezultatul final în minutul 78.

Rapid București vs SCM Gloria Buzău 3-2

Luni, de la ora 17:00, are loc ultima partidă din etapa a opta: Farul Constanța vs Ripensia Timișoara.

8. Concordia Chiajna (7-9) 12 etc.

Alibec, certat „Nu ai cum să spui asta!”
11:22
FCSB - Gloria Buzău „Vor fi vreo 7 modificări” + Un jucător, pus la zid: „Jucăm cu Divizia C?”
09:49
Hagi, furios! 4 penalty-uri cerute de Farul cu Dinamo!
00:05
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria,  jigniri xenofobe  la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Alte sporturi
04.10
„Urâm România!” Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
04.10
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
„Câinii” se contrazicPolitic, nemulțumit de egalul cu Farul: vs. Golubovic: „1-1 e mai bine decât nimic”