​Liga 2: Universitatea Cluj vs Ripensia Timișoara 2-3 / Drăghici a adus victoria oaspeților în minutul 90+8

​​Universitatea Cluj a făcut un pas greșit în lupta pentru promovare fiind învinsă, pe teren propriu, scor 2-3, de Ripensia Timișoara, în etapa a 32-a a ligii secunde. Octavian Drăghici a adus victoria oaspeților la ultima fază a partidei.

Liga 2Foto: frf.ro

Gavra a marcat în minutul 22 pentru gazde, Dumiter a întors scorul pentru oaspeți ('26, '50), iar Hațiegan a egalat pentru Universitatea în minutul 55. După mai multe ratări ale gazdelor, Drăghici a dat lovitura în minutul 90+8, când a scăpat singur cu portarul advers și l-a lobat din afara careului.

În urma acestui rezultat, Universitatea Cluj rămâne pe poziția a treia, la patru puncte în spatele Chindiei Târgoviște. De cealaltă parte, Ripensia s-a stabilit confortabil pe poziția a noua, cu 42 de puncte (nouă deasupra liniei retogradării).

4. Sportul Snagov (48-29) 63

5. Petrolul Ploiești (55-29) 62 (-1 meci) etc.

09:50
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
Liga Campionilor
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă