Neymar după calificarea Braziliei în sferturile CM: ''Trebuie să învăţăm să suferim. A fost un joc foarte dificil"

Atacantul naţionalei de fotbal a Braziliei, Neymar, a declarat că partida din optimile de finală ale Cupei Mondiale, contra Mexicului, câştigată luni de Selecao cu 2-0, a fost una extrem de dificilă, potrivit Agerpres.

HotNews.roFoto: Hotnews

''Trebuie să învăţăm să suferim. A fost un joc foarte dificil, am ştiut calitatea adversarului. Sunt foarte mulţumit de performanţa mea, dar şi mai mult de victoria echipei'', a afirmat după meci Neymar, autorul primului gol.

Selecţionata Braziliei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după ce a învins reprezentativa Mexicului cu scorul de 2-0 (0-0), luni, la Samara, în optimile de finală.

Selecao s-a impus prin golurile marcate de Neymar (51) şi Roberto Firmino (88), iar în sferturi va întâlni învingătoarea dintre Belgia şi Japonia.

S-ar putea să te intereseze și:

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Brazilia vs Mexic 2-0 / Calificare în sferturi pentru Selecao - Neymar, de neoprit: gol și pasă de gol

* articol publicat inițial pe Hotnews.ro

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
Diverse
18:21
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Liga 1
12:56
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”