Otelul - Dinamo 3-3/ Thriller la Galati

In minutul 85, Otelul conducea pe Dinamo cu 3-1, iar moldovenii se pregateau sa revina pe prima pozitie din Liga 1. Finalul de meci a fost insa unul demn de un thriller pentru gazde, echipa lui Ioan Andone marcand de doua ori in doar patru minute. S-a terminat 3-3, iar Galatiul s-a mai impiedicat inca o data in drumul anevoios catre primul titlu din istorie.

Dorinel, din nou pe prima pozitie din Liga 1Foto: AGERPRES

Click aici pentru rezultate si clasament.

Dupa esecul din Ghencea, Otelul spera sa-si revina in fata lui Dinamo, o echipa inconstanta in evolutii in aceasta editie de campionat. Gazdele au deschis scorul prin Antal (30'), dar bucuria a tinut doar sase minute, Catalin Munteanu egaland cu o lovitura de cap (dupa o centrare superba a lui Alexe). A fost 1-1 la pauza, dupa 45 de minute cu un fotbal sarac in exprimare.

In a doua repriza, apararea bucuresteana a iesit din nou in evidenta, iar in doar cateva minute gazdele conduceau cu 3-1 pe tabela (Giurgiu 52' si Pena 54' au profitat de erorile mari ale lui Diabate si Moti).

Finalul de partida avea sa fie insa unul de cosmar pentru gazde, Dinamo revenind dupa reusitele lui Tucudean (86' - lob deosebit de la 16 metri) si Dragos Grigore (90' dupa un corner).

Otelul a pierdut doua puncte mari in lupta pentru titlu, echipa lui "Munti" fiind tradata tocmai de aparare, arma letala de pana acum.

Echipe:

Otelul: Grahovac - Rapa, Perendija, Costin, Salagean - Filip, Giurgiu - Antal, Viglianti, Silviu Ilie - Punosevac. Antrenor: Dorinel Munteanu.

Rezerve: Branet, Cojoc, Sarghi, Ibeh, Iorga, Pena, Bus.

Dinamo: Balgradean - Barboianu, Moti, Grigore, Zie Diabate - Kone, Catalin Munteanu, Margaritescu - Alexe, Liviu Ganea, Bakaj. Antrenor: Ioan Andone.

Rezerve: Naumoski, Patrascu, Tucudean, Gaman, Danciulescu, Vlad Munteanu, Rubio.

* articol publicat inițial pe Hotnews.ro

Alibec, certat „Nu ai cum să spui asta!”
Liga 1
11:22
FCSB - Gloria Buzău „Vor fi vreo 7 modificări” + Un jucător, pus la zid: „Jucăm cu Divizia C?”
Liga 1
09:49
Hagi, furios! 4 penalty-uri cerute de Farul cu Dinamo!
Liga 1
00:05
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria,  jigniri xenofobe  la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Alte sporturi
04.10
„Urâm România!” Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
Nationala
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
Liga 1
04.10
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
„Câinii” se contrazicPolitic, nemulțumit de egalul cu Farul: vs. Golubovic: „1-1 e mai bine decât nimic”