Pandurii - Dinamo 0-0/ Remizele lui Cartu

Remiza la Targu Jiu, in ultima partida a etapei a 26-a din Liga 1: Pandurii respecta indicatiile defensive ale antrenorului Sorin Cartu si blocheaza pe Dinamo prin sah etern - 0-0 si "haita" se indeparteaza de primele doua locuri.

Dinamo a dominat prima repriza, perioada in care Andrei Cristea a avut cea mai mare ocazie (sut din careu, pozitie centrala, putin peste transversala). In finalul reprizei, gorjenii erau pe punctul sa intre in avantaj, cand Moti a fost aproape de un autogol (mingea trimisa spre propria poarta a fost scoasa greu de Munteanu).

In a doua parte, Pandurii au echilibrat si au reusit sa tina pe Dinamo departe de poarta. Marele semn de intrebare al acestei reprize ramane decizia arbitrilor de a-l opri pe N'Doye din drumul spre gol, la o semnalizare de la margine (ofsaid).

"A fost o decizie eronata, fara indoiala. Dar nu asta este problema. Problema lui Dinamo este ca in repriza a doua nu am mai avut nicio ocazie" - Cornel Dinu, administrator-delegat Dinamo (GspTV).

Cine transmite la TV Cipru - România  Naționala joacă sâmbătă, în etapa a 3-a din  Nations League
21:15
Cine transmite la TV Cipru - România Naționala joacă sâmbătă, în etapa a 3-a din Nations League
Cine transmite la TV Cipru - România  Naționala joacă sâmbătă, în etapa a 3-a din Nations League
LIVE  Cipru - România , în etapa #3 din Liga Națiunilor. Gazdele, trei schimbări la pauză
22:41
LIVECipru - România, în etapa #3 din Liga Națiunilor. Gazdele, trei schimbări la pauză
LIVE Cipru - România , în etapa #3 din Liga Națiunilor. Gazdele, trei schimbări la pauză
Pleacă de la Rapid Preferatul lui Neil Lennon nu l-a convins pe  Șumudică ! Ce echipă negociază deja cu Rapid
17:49
Pleacă de la RapidPreferatul lui Neil Lennon nu l-a convins pe Șumudică! Ce echipă negociază deja cu Rapid
Pleacă de la Rapid Preferatul lui Neil Lennon nu l-a convins pe Șumudică ! Ce echipă negociază deja cu Rapid
Revin 3 titulari  Vești bune pentru Dinamo, înaintea derby-ului cu  FCSB
19:03
Revin 3 titulari Vești bune pentru Dinamo, înaintea derby-ului cu FCSB
Revin 3 titulari  Vești bune pentru Dinamo, înaintea derby-ului cu FCSB
Liga Campionilor CSM București,  victorie  importantă pe terenul lui Krim Ljubljana + Gloria Bistrița, învinsă de Podravka Vegeta
Handbal
20:30
Liga CampionilorCSM București, victorie importantă pe terenul lui Krim Ljubljana + Gloria Bistrița, învinsă de Podravka Vegeta
Liga Campionilor CSM București, victorie importantă pe terenul lui Krim Ljubljana + Gloria Bistrița, învinsă de Podravka Vegeta
Sărbătoare la Ploiești  100 de ani de la înființarea Petrolului . Atmosferă incendiară și coregrafii spectaculoase la amicalul cu Vitesse