Patronul lui Sepsi OSK consideră că echipa sa nu a fost doar ”partener de sparring” pentru Spartak Trnava

Laszlo Dioszegi, patronul lui Sepsi OSK, a declarat, după egalul alb al echipei sale contra lui Spartak Trnava din prima manșă a turului al doilea preliminar al Conference League, că jucătorii din Sfântu Gheorghe nu au fost doar ”parteneri de sparring” pentru echipa slovacă.

Sepsi egal cu Spartak Trnava in Conference LeagueFoto: sepsiosk.ro

"Rezultatul a fost echitabil, cred că meritam acest rezultat, e un rezultat frumos pentru noi. Totuşi, au trecut 94 de minute fără să primim gol şi trebuie să luăm întotdeauna partea plină a paharului şi să nu ne uităm că nu am dat gol pentru că totuşi am jucat în deplasare. A fost primul meci al nostru şi per total sunt mulţumit de băieţi şi de atitudinea lor”, a declarat Laszlo Dioszegi, la Digi Sport Special.

”Neapărat vrem să ne calificăm mai departe, dar s-a văzut că nu am fost un sparring partner pentru echipa din Slovacia, ba dimpotrivă, în prima repriză cred că am dominat, am avut 57 la sută posesie şi am avut 4 ocazii clare. În repriza a doua am căzut puţin fizic şi nu prea am mai contat în atac, dar per total, e un rezultat echitabil. E un lucru îmbucurător, pentru că noi nu suntem o echipă care stă ca ariciul în spate, cum se spune", a declarat Laszlo Dioszegi, la Digi Sport Special”, a adăugat patronul echipei din Sfântu-Gheorghe.

Sepsi a reușit un egal pe terenul celor de la Spartak Trnava, scor 0-0. Bogdan Mitrea a fost eliminat în minutul 87 de la echipa lui Leo Grozavu.

Meciul se va decide în returul celui de-al doilea tur preliminar al Conference League ce va avea loc pe 29 iulie, la Sfântu-Gheorghe.

Dacă va trece de Spartak Trnava, Sepsi va da piept cu Sutjeska (Muntenegru) sau cu Maccabi Tel-Aviv (Israel).

Alibec, certat „Nu ai cum să spui asta!”
11:22
FCSB - Gloria Buzău „Vor fi vreo 7 modificări” + Un jucător, pus la zid: „Jucăm cu Divizia C?”
09:49
Hagi, furios! 4 penalty-uri cerute de Farul cu Dinamo!
00:05
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria,  jigniri xenofobe  la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Alte sporturi
04.10
„Urâm România!” Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
04.10
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
„Câinii” se contrazicPolitic, nemulțumit de egalul cu Farul: vs. Golubovic: „1-1 e mai bine decât nimic”