Primera Division Valencia - Real Madrid 3-6/ Madrilenii, necrutatori pe Mestalla

Real Madrid a revenit pe Mestalla la doar trei zile dupa ce a castigat Cupa Regelui Spaniei in fata Barcelonei si a supus echipa gazda, in cea de-a XXXIII-a etapa din Primera Division. Jose Mourinho si-a odihnit majoritatea titularilor obisnuiti insa a reusit sa invinga cu 6-3 pe Valencia, a treia clasata in liga spaniola.

Real castiga pe MestallaFoto: Reuters

Cu noua jucatori diferiti in 11-le de start fata de meciul din Cupa Regelui, Realul a dominat-o pe Valencia, conducand la pauza cu 4-0, dupa dubla argentinianului Gonzalo Higuain si reusitele lui Benzema si Kaka. Higuain si-a trecut in cont hat-trick-ul, inscriind din nou in minutul 53.

Echipa lui Unay Emeri a reusit sa inscrie dupa o ora de joc prin Soldado (5-1), insa Kaka a dus scorul la 6-1 dupa doar doua minute. Gazdele au replicat in doar patru minute, prin Jonas si Alba, insa nu au putut face mai mult, pierzand cu 3-6.

Primera Division, etapa a XXXIII-a:

Sambata:

Valencia - Real Madrid 3-6 (Soldado '60, Jonas '81, Alba '85/ Benzema '23, Higuain '31, '42, '53, Kaka '39, '62)