Victorie marca Rrahmani  Rapid, succes la limită în amicalul cu  Zaglebie Lubin
Antrenament Rapid Foto:sportpictures.eu

Victorie marca Rrahmani Rapid, succes la limită în amicalul cu Zaglebie Lubin

• Rapid a câștigat la limită, scor 1-0, contra celor de la Zaglebie Lubin, în cel de-al patrulea amical din Slovenia.
  • Unicul gol al meciului a fost marcat de Albion Rrahmani, în minutul 82.

Două victorii (1-0 cu Zaglebie Lubin, 2-1 cu Radomlje), o remiză (1-1 cu Ruzomberok) și o înfrângere (0-1 cu NK Celje), a înregistrat Rapid până în acest moment în meciurile amicale disputate în cadrul cantonamentului din Slovenia.

Rapid- Zaglebie Lubin 1-0

• A marcat: Albion Rrahmani (82')

Primul 11 folosit de Neil Lennon în meciul cu Zaglebie Lubin: Ungureanu - Braun, Ignat Blazek, Bădescu - Hasani, Emmers, Papeau - Micovschi, Stan, Petrila.

Rapid va disputa ultimul meci amical, pe 4 iulie contra celor de la NK Maribor, vicecampioana Sloveniei.

Programul Rapidului în primele etape din Liga 1

Astăzi, 1 iulie, a avut loc tragerea la sorți a noului sezon din Liga 1.

„Giuleștenii” vor debuta în noul sezon la Arad, urmând ca în etapa a 2-a să întâlnească CFR Cluj, pe teren propriu.

• Etapa 1: UTA – Rapid
  • Etapa 2: Rapid – CFR Cluj
  • Etapa 3: Petrolul – Rapid
  • Etapa 4: Rapid – Sepsi
  • Etapa 5: Gloria Buzău – Rapid
  • Etapa 6: Rapid – Dinamo

CUM MERGEM LA MONDIALE  GOLAZO.ro simulează cum ar arăta  traseul din preliminariile CM  dacă tragerea la sorți ar fi acum
EURO 2024
03.07
CUM MERGEM LA MONDIALE GOLAZO.ro simulează cum ar arăta traseul din preliminariile CM dacă tragerea la sorți ar fi acum
Audiență record  Câți români s-au uitat la  România - Olanda  + câți bani încasează Pro TV
03.07
Audiență record Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Audiență record  Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda »  „Zidul galben”  a refuzat să părăsească stadionul
EURO 2024
02.07
Ștergeți-vă lacrimile!Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează  Spania - Germania !
EURO 2024
02.07
Program complet sferturiCum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania!
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania !