PAOK revine spectaculos  Elevii lui  Răzvan Lucescu  au fost conduşi timp de 84 de minute: „Una dintre cele mai slabe reprize din ultimul an!”
Răzvan Lucescu. Foto: GOLAZO.ro

PAOK revine spectaculos Elevii lui Răzvan Lucescu au fost conduşi timp de 84 de minute: „Una dintre cele mai slabe reprize din ultimul an!”

• PAOK, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a obținut un rezultat de egalitate cu Viktoria Plzen în Europa League, scor 2-2.
  • Elevii lui Lucescu au revenit spectaculos în ultimele minute ale partidei.
„Arcul și săgeata” lui FCSB   Mihai Stoica le simte lipsa lui  Olaru și Șut  înaintea meciului din Europa League, cu Rangers

PAOK, formația lui Răzvan Lucescu, a reuşit un egal în Europa League, contra Viktoria Plzen, scor 2-2, în Europa League.

Răzvan Lucescu reușește doar un egal în PAOK - Plzen 2-2

PAOK a controlat partida în ceea ce privește posesia, însă ambele echipe au avut un număr similar de ocazii de a marca, până în ultimele minute ale partidei

În minutul 70, echipa cehă conducea cu 2-0, prin golurile lui Havel și Vydra.

Totuși, cehii au rămas în inferioritate numerică după ce Dweh a primit un cartonaș roșu, oferindu-le astfel elevilor lui Lucescu șansa de a reveni în meci.

Tissoudali a înscris în minutul 84, reducând diferența la 2-1, iar PAOK a luptat pentru a reveni în joc.

În minutul 90+3, Baba Rahman a reușit să o marcheze golul egalizator.

„Prima repriză e una dintre cele mai slabe reprize pe care mi le amintesc din ultimul an, fără încredere și tensiune.

Le-am dat ocazia să pună presiune pe noi, să marcheze două goluri ușoare, care le-au dat și mai multă încredere. La pauză am spus «Ce facem băieți? Meciul este pierdut. Să reacționăm, acum nu mai avem nimic de pierdut».

Așa că, încet-încet, ne-am construit încrederea, lucrurile au început să meargă în direcția bună. În cele din urmă am arătat reacția de care aveam nevoie pentru a obține remiza în final.

Poate că ratarea calificării în Liga Campionilor ne-a blocat mintea în Europa. Acum este șansa de a debloca acest efect. Punctul de astăzi este un început în Europa, dar trebuie să ne îndreptăm imediat atenția spre campionat”, a spus Lucescu după meci.

74% posesie
a avut PAOK, față de 26%, cât a avut Plzen

PAOK, perioadă grea în Europa League

Elevii lui Lucescu veneau după o perioadă de succes în campionat, reușind să ocupe pentru un timp prima poziție a clasamentului.

Recent, aceștia au fost depășiți de cei de la Aris, care au acumulat tot 17 puncte, dar au avut un golaveraj superior.

În Europa League, PAOK ocupă locul 30, cu doar un punct acumulat, după trei meciuri jucate.

• Runda 1: Galatasaray - PAOK 3-1
  • Runda 2: PAOK - FCSB 0-1
  • Runda 3: PAOK - Plzen 2-2

Plzen se află pe locul 18, cu trei puncte acumulate, în trei meciuri.

Conflictul Louis Munteanu - Petrescu  Atacantul, criticat dur: „Ce a făcut băiețașul ăsta e  ieșit din comun !”
25.10
Conflictul Louis Munteanu - Petrescu Atacantul, criticat dur: „Ce a făcut băiețașul ăsta e ieșit din comun!”
Conflictul Louis Munteanu - Petrescu  Atacantul, criticat dur: „Ce a făcut băiețașul ăsta e ieșit din comun !”
Dinamo, primită cu torțe  „Câinii” au fost  motivați de fani  cu o atmosferă superbă la Sibiu
25.10
Dinamo, primită cu torțe „Câinii” au fost motivați de fani cu o atmosferă superbă la Sibiu
Dinamo, primită cu torțe  „Câinii” au fost motivați de fani cu o atmosferă superbă la Sibiu
RENTE PENTRU STEAUA '86?  Câștigătorii Cupei Campionilor Europeni  vor solicita oficial  să fie incluși pe lista foștilor sportivi care primesc o indemnizație lunară de 1.200 €
25.10
RENTE PENTRU STEAUA '86? Câștigătorii Cupei Campionilor Europeni vor solicita oficial să fie incluși pe lista foștilor sportivi care primesc o indemnizație lunară de 1.200 €
RENTE PENTRU STEAUA '86?  Câștigătorii Cupei Campionilor Europeni  vor solicita oficial să fie incluși pe lista foștilor sportivi care primesc o indemnizație lunară de 1.200 €
CINE VINE ÎN LOCUL LUI NORDIS?  FRF are  sponsor nou  pentru arbitri: o companie de leasing, condusă de un fost angajat al lui Ion Țiriac și de un ex-CEO BCR
25.10
CINE VINE ÎN LOCUL LUI NORDIS? FRF are sponsor nou pentru arbitri: o companie de leasing, condusă de un fost angajat al lui Ion Țiriac și de un ex-CEO BCR
CINE VINE ÎN LOCUL LUI NORDIS?  FRF are sponsor nou pentru arbitri: o companie de leasing, condusă de un fost angajat al lui Ion Țiriac și de un ex-CEO BCR
Dan Udrea  Cum (se) scapă un  huligan  în România
Opinii
25.10
Dan Udrea Cum (se) scapă un huligan în România
„N-a omorât pe nimeni” Aurel Țicleanu, vicepreședintele Comisiei Tehnice din FRF, explică de ce  ar merge în continuare  pe mâna lui Pancu la U21
25.10
„N-a omorât pe nimeni”Aurel Țicleanu, vicepreședintele Comisiei Tehnice din FRF, explică de ce ar merge în continuare pe mâna lui Pancu la U21
„N-a omorât pe nimeni” Aurel Țicleanu, vicepreședintele Comisiei Tehnice din FRF, explică de ce  ar merge în continuare pe mâna lui Pancu la U21
Furie pe Ibrox Park  Cum a explicat managerul lui Rangers  ieșirea bruscă de pe teren  a atacantului său. „Plângea!”
Europa League
25.10
Furie pe Ibrox Park Cum a explicat managerul lui Rangers ieșirea bruscă de pe teren a atacantului său. „Plângea!”
Furie pe Ibrox Park  Cum a explicat managerul lui Rangers ieșirea bruscă de pe teren a atacantului său. „Plângea!”