CAGLIARI- NAPOLI 0-4   Răzvan Marin a fost aproape de  golul etapei  în Serie A, gafa lui Scuffet + imaginea virală cu mascota gazdelor
Răzvan Marin/Foto:Imago

CAGLIARI- NAPOLI 0-4 Răzvan Marin a fost aproape de golul etapei în Serie A, gafa lui Scuffet + imaginea virală cu mascota gazdelor

• Răzvan Marin (28 de ani) a fost titular în eșecul lui Cagliari de pe teren propriu, scor 0-4, împotriva celor de la Napoli, în etapa #4 din Serie A.

Oaspeții au deschis scorul prin Di Lorenzo, în minutul 18, iar internaționalul român a fost foarte aproape să restabilească egalitatea în repriza secundă.

De la 30 de milioane de € în sus  Suma de transfer pentru Dennis Man s-a dublat! Italienii enumeră echipele interesate:  Bayern, Borussia, Lyon

În minutul 56 al partidei, Răzvan Marin a primit o minge la mijlocul terenului, a avansat și a șutat de la aproximativ 25 de metri, însă mingea a lovit bara transversală a porții lui Meret.

La scurt timp după ocazia mijlocașului român, Napoli și-a „dublat” avantajul, după golul marcat de Kvaratskhelia.

Simone Scuffet, fostul portar al celor de la CFR Cluj, a ieșit și el la rampă, dar într-un mod negativ, la reușita lui Lukaku din minutul 70.

Portarul italian al celor de la Cagliari s-a încăpățânat să nu degajeze un balon simplu și a pasat direct în picioarele lui Kvaratskhelia, care a centrat în fața porții pentru atacantul belgian.

Schimbat în minutul 78, cu Makoumbou, Răzvan Marin nu a prins pe teren reușita lui Buongiorno din prelungiri, care a stabilit scorul final.

7,0
a fost nota primită de Răzvan Marin, potrivit Sofascore

La finalul meciului, jurnaliștii italieni l-au lăudat pe Răzvan Marin pentru modul în care a evoluat, atât în ofensivă cât și pe faza defensivă.

„Oriunde l-ai pune, trece de la mijlocaș la regizor ca nimeni altul. A piedut mult prea multe mingi, dar a lovit bara transversală, din afara careului”, au notat italienii de la tuttomercatoweb.com.

Mascota lui Cagliari a devenit virală

La finalul meciului, jucătorii celor de la Cagliari s-au apropiat de suporterii lor pentru a-și cere scuze și pentru a le asculta nemulțumirile.

Flamingoul „Pully”, celebra mascotă a gazdelor, s-a alăturat echipei, iar imaginea a devenit virală: „Am mai văzut fotbaliști certați de fani după o înfrângere, dar să văd mascota lui Cagliari supusă acestor mustrări după 0-4 cu Napoli m-a terminat”, a scris amuzat jurnalistul Zach Lowry pe X.

După victoria din Sardinia, Napoli a urcat pe primul loc în Serie A, cu 9 puncte, la o lungime în fața lui Juventus. De partea cealaltă, Cagliari ocupă locul 19, penultimul, cu doar două puncte.

CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
Liga Campionilor
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Andrei Ivan vrea titlul   Starul Universității Craiova crede că este  anul oltenilor : „Am avut un start foarte bun”
19.09
Andrei Ivan vrea titlul Starul Universității Craiova crede că este anul oltenilor: „Am avut un start foarte bun”
Andrei Ivan vrea titlul   Starul Universității Craiova crede că este anul oltenilor : „Am avut un start foarte bun”
Demisie înainte de „tricolori”! Decizie radicală în Cipru: selecționerul Timur  Ketsbaia a părăsit naționala