„Arbitraj mizerabil” Real Madrid - Alves 3-2. „Centralul”  Muniz , făcut praf de ambele echipe
Alejandro Muñíz Ruiz (sursă foto: imago)

„Arbitraj mizerabil”Real Madrid - Alves 3-2. „Centralul” Muniz, făcut praf de ambele echipe

• Postul Real Madrid TV a catalogat prestația arbitrului Alejandro Muñíz Ruiz ca fiind „arogantă, sfidătoare, cu abuz de autoritate”
  • Antrenorii Carlo Ancelotti și Luis Garcia au comentat și ei arbitrajul.

Real Madrid a învins-o pe Alaves cu 3-2 în etapa a 7-a din Primera Division. Bascii au marcat pe final două goluri în minutele 85 și 86.

N-a mai avut răbdare  Fundașul lui Alaves i-a cerut tricoul lui Mbappe  la pauză . Luis Garcia l-a lăsat la vestiare în repriza a doua

Alejandro Muñíz Ruiz a enervat pe toată lumea după Real-Alaves 3-2: „Arogant, o mizerie de arbitraj”

Alejandro Muñíz Ruiz (33 ani) a fost ținta unui atac dur, după meciul dintre Real Madrid și Alves, scor 3-2.

Jurnaliștii postului de televiziune al clubului Real Madrid îi acuză pe arbitri că acordă „galacticilor” prea multe cartonașe galbene și se tem că acest lucru are legătură cu apropierea El Clasico din 26 octombrie, contra rivalei Barcelona.

„Arbitraj mizerabil! Abuz de autoritate, atitudine sfidătoare, arogantă. Se pregătește ceva. Nu sunt arbitraje proaste, sunt arbitraje suspecte.

Problema cartonașelor este serioasă și, în ritmul în care mergem, sunt prea multe pentru atacanți”, sunt acuzațiile lansate la postul Real Madrid TV

Cartonașe galbene primite de fotbaliștii lui Real Madrid în septembrie

• Real Madrid-Betis Sevilla: Vinicius, Dani Carvajal
  • Real Sociedad-Real Madrid: Modric
  • Real Madrid-Espanyol: Mbappe, Vinicius, Bellingham, Valverde
  • Real Madrid-Alaves: Vinicius, Endrick, Valverde, Modric
„Fiecare minut contează”  Galatasaray vs PAOK. Răzvan Lucescu, mesaj pentru jucătorii săi înaintea  debutului tare   din Europa League

Luis Garcia, antrenorul echipei Alaves, a pus paie pe foc după prestația arbitrului Alejandro Muñíz Ruiz. Garcia crede că Endrick ar fi meritat un cartonaș roșu.

„Este roșu clar, am fi meritat să jucăm pe final cu un om în plus, nu mai am de gând să vorbesc despre asta. Un cartonaș roșu este un cartonaș roșu, a spus Luis Garcia în marca.com

Luis Garcia, antrenorul echipei Alaves

„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria,  jigniri xenofobe  la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Alte sporturi
04.10
„Urâm România!” Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
MM îl apără pe Olaru  „E  jucătorul #1  din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
Europa League
04.10
MM îl apără pe Olaru „E jucătorul #1 din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și  n-a mai putut să doarmă !”
04.10
FCSB îi provoacă insomniiPatronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă!”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă !”
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu  a anunțat convocările  pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
04.10
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB,  neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
04.10
„Nu vizionez!” Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică: „Pregăteam meciul cu Botoșani”
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un  golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
04.10
Diaspora, izvorul RomânieiMircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac, cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Premieră la FCSB Primă după victoria cu PAOK: ce  bonus  primește fiecare jucător