atenție,  FCSB!  Rigas FS  a câștigat Cupa Letoniei  și pleacă spre București +11 foto
Rigas FS, primul adversar al campioanei FCSB în Europa League, a câștigat Cupa Letoniei FOTO Imago

atenție, FCSB! Rigas FS a câștigat Cupa Letoniei și pleacă spre București

• Rigas FS, primul adversar al campioanei FCSB în Europa League, a câștigat Cupa Letoniei
  • În finală, Rigas FS a învins-o pe rivala din oraș, Riga, scor 2-1
  • Rigas FS are în palmares trei Cupe ale Letoniei (2019, 2021 și 2024)

FCSB-Rigas FS, primul meci al campioanei României în Europa League, este liveTEXT pe GOLAZO.ro și în direct la Prima Sport și DigiSport, joi, 26 septembrie, de la 22:00

Incidente la Arad   Fata lui Fabry  de la UTA, cât pe ce să fie lovită de ultrași: „S-a aruncat cu o sticlă”
Incidente la Arad Fata lui Fabry de la UTA, cât pe ce să fie lovită de ultrași: „S-a aruncat cu o sticlă”
Incidente la Arad  Fata lui Fabry de la UTA, cât pe ce să fie lovită de ultrași: „S-a aruncat cu o sticlă”

FCSB-Rigas FS. Letonii, demonstrație de forță în Cupă

Rigas FS a jucat finala Cupei în Letonia cu trei zile înaintea duelului cu FCSB. Echipa antrenată de Viktors Morozs a învins-o în duelul din finala Cupei pe rivala din oraș, Riga.

Condusă din minutul 33, Rigas FS a întors rezultatul din finală în repriza a doua, prin Rostand Ndjiki (minutul 66) și Haruna Njie, care a reușit golul victoriei în minutul 85.

Ce echipă a folosit Rigas FS în finala Cupei Letoniei:

Steinbors -Minins, Nagasawa, Njie, Odisharia, Oss, Savic, Silagadze, Stuglis, Sylla, Taty

Rigas FS, patru trofee în 8 ani

Rigas FS a câștigat primul titlu de campioană în Letonia în 2021, la cinci ani de la înființare și a repetata performanța în 2023.

Rigas mai are în palmares două titluri de vicecampioană, în 2019 și 2020.

Adversara campioanei României în Europa League a câștigat de trei ori Cupa (2019, 2021 și 2024) și a mai jucat alte două finale în 2022 și 2023.

FCSB-Rigas FS, pe gazon de lux

FCSB și Rigas FS vor juca în primul meci din Europa League pe un gazon nou-nouț.

Primarul Nicușor Dan a postat pe pagina personală de Facebook imagini de la ultimele retușuri ale gazonului de pe Arena Națională.

În fotografii se pot vedea mai multe papiote cu fibră polimerică, „material care va fi introdus în gazon până la o adâncime de 12 centimetri”, anunță primarul Nicușor Dan.

Gazon Arena Națională

Gazon Arena Națională Gazon Arena Națională Gazon Arena Națională Gazon Arena Națională Gazon Arena Națională
+11 Fotografii
labels.photo-gallery

Clipe de furie în autocar   Chiar și după victorie, Marius Șumudică a fost  extrem de nervos : imagini exclusive GOLAZO.ro
01:08
Clipe de furie în autocar Chiar și după victorie, Marius Șumudică a fost extrem de nervos: imagini exclusive GOLAZO.ro
Clipe de furie în autocar  Chiar și după victorie, Marius Șumudică a fost extrem de nervos : imagini exclusive GOLAZO.ro
VIDEO : GoluRILE lui Rareș Pop  Reușite de senzație ale jucătorului de 19 ani al  Rapidului , în partida cu Unirea Slobozia
23.09
Iar s-a schimbat hențul la penalty!  UEFA a anunțat că se modifică încă o dată interpretarea regulii.  Ce le-a spus arbitrilor
Campionate
23.09
Iar s-a schimbat hențul la penalty! UEFA a anunțat că se modifică încă o dată interpretarea regulii. Ce le-a spus arbitrilor
Iar s-a schimbat hențul la penalty!  UEFA a anunțat că se modifică încă o dată interpretarea regulii. Ce le-a spus arbitrilor
Amenință cu retragerea!   Max Verstappen  se gândește să părăsească Formula 1 la doar 27 de ani