Roland Garros: Karolina Pliskova si Caroline Garcia, in sferturi, unde vor fi adversare

Roland Garros: Karolina Pliskova si Caroline Garcia, in sferturi, unde vor fi adversare

Jucatoarea ceha de tenis Karolina Pliskova, cap de serie numarul 2 si locul 3 WTA, si sportiva franceza Caroline Garcia, favorita 28 si pozitia 27 in ierarhia mondiala, s-au calificat, luni, in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, acolo unde vor fi adversare, noteaza News.ro.

Karolina Pliskova, la RomaFoto: internazionalibnlditalia.com

Pliskova a invins-o, in optimile de finala, cu scorul de 2-6, 6-3, 6-4, dupa o ora si 51 de minute, pe Veronica Cepede Royg (Paraguay), locul 97 WTA.

Garcia a trecut, cu scorul de 6-2, 6-4, dupa o ora si 29 de minute, de compatrioata sa Alize Cornet, pozitia 43 in clasamentul mondial.

Castigatoarea meciului dintre Karolina Pliskova si Caroline Garcia va juca in semifinale cu invingatoarea partidei dintre Simona Halep, cap de serie numarul 3 si locul 4 WTA, si Elina Svitolina (Ucraina), a cincea favorita a competitiei si pozitia a sasea in ierarhia mondiala. Aceste doua sferturi de finala se vor disputa miercuri.

09:50
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
Liga Campionilor
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă