Romania a pierdut primul meci al preliminariilor in Muntenegru

Infrangere amara a nationalei masculine de handbal in Muntenegru! Dupa doua victorii consecutive cu Turcia si Polonia, Romania a pierdut primul meci al preliminariilor pentru CE din 2010. Handbalistii lui Aihan Omer au cedat inca din primul minut in fata gazdelor, fiind condusi aproape tot meciul. Laurentiu Toma a avut victoria in mana in ultimele zece minute, dar extrema romana a ratat trei ocazii de unu la unu cu portarul Stojanovic si a oferit victoria Muntenegrului.

Muntenegru a intrat la pauza cu un avantaj de sase goluri, scor 21-15, dupa o repriza in care apararea Romaniei a adormit pe semicerc. In repriza secunda, jucatorii romani au revenit in joc, reusind sa egaleze, 30-30, in ultimele zece minute. Din pacate pentru Aihan Omer, Toma a ratat incredibil singur cu portarul Stojanovic la acest scor de egalitate, Cozma primeste 2 minute eliminare, iar Muntenegru se desprinde la patru goluri in ultimele doua minute de joc.

Romania a ramas cu 4 puncte in grupa 1 a preliminariilor CE din 2010, iar maine (27 noiembrie) Polonia joaca cu Suedia, ambele echipe avand doua puncte dupa primele doua etape. Nationala lui Omer va intalni, duminica, Suedia la Resita.

* articol publicat inițial pe Hotnews.ro

Alexoi, suspendată de FRG  Exclusă după jignirile aduse Anei Maria Bărbosu, angajata TVR reacționează pentru GOLAZO.ro:  „Nu a existat nicio anchetă”
Gimnastica
18.10
Alexoi, suspendată de FRG Exclusă după jignirile aduse Anei Maria Bărbosu, angajata TVR reacționează pentru GOLAZO.ro: „Nu a existat nicio anchetă”
David Popovici a semnat  Decizie importantă luată de înotător în privința  viitorului  său: „Nu s-a pus problema să nu o facă”
Înot
18.10
David Popovici a semnat Decizie importantă luată de înotător în privința viitorului său: „Nu s-a pus problema să nu o facă”
David Popovici a semnat  Decizie importantă luată de înotător în privința viitorului său: „Nu s-a pus problema să nu o facă”
Pe mâna lui Șumudică  Finanțatorul Rapidului, Dan Șucu, îl liniștește pe antrenor:  „Îi dăm toate șansele de pe pământ”
Liga 1
18.10
Pe mâna lui Șumudică Finanțatorul Rapidului, Dan Șucu, îl liniștește pe antrenor: „Îi dăm toate șansele de pe pământ”
Pe mâna lui Șumudică  Finanțatorul Rapidului, Dan Șucu, îl liniștește pe antrenor: „Îi dăm toate șansele de pe pământ”
„FCSB este STEAUA”   Cătălin Cîrjan  consideră că rivala de duminică e continuatoarea câștigătoarei CCE
Liga 1
18.10
„FCSB este STEAUA” Cătălin Cîrjan consideră că rivala de duminică e continuatoarea câștigătoarei CCE
„FCSB este STEAUA”  Cătălin Cîrjan consideră că rivala de duminică e continuatoarea câștigătoarei CCE
BONUS MAI MARE   Antrenorul României la canotaj ia mai mulți bani din prime decât  antrenorul Spaniei la fotbal
Opinii
18.10
BONUS MAI MARE Antrenorul României la canotaj ia mai mulți bani din prime decât antrenorul Spaniei la fotbal
BONUS MAI MARE  Antrenorul României la canotaj ia mai mulți bani din prime decât antrenorul Spaniei la fotbal
„Neagu a fost umilită de antrenor”   Carmen Amariei  dezvăluie, pentru GOLAZO.ro, că selecționerul Pera i-a grăbit retragerea Cristinei Neagu
Handbal
18.10
„Neagu a fost umilită de antrenor” Carmen Amariei dezvăluie, pentru GOLAZO.ro, că selecționerul Pera i-a grăbit retragerea Cristinei Neagu
„Neagu a fost umilită de antrenor”  Carmen Amariei dezvăluie, pentru GOLAZO.ro, că selecționerul Pera i-a grăbit retragerea Cristinei Neagu
„Cel mai important meci”  Dinamoviștii  Luna și Pașcalău  abia așteaptă derby-ul: „Sper că fanii se vor bucura mult de acest derby”
Liga 1
18.10
„Cel mai important meci” Dinamoviștii Luna și Pașcalău abia așteaptă derby-ul: „Sper că fanii se vor bucura mult de acest derby”
FCSB - Rapid  Rapidiștii vor umple peluza la derby-ul de pe Arena Națională:  „La retur, primesc și ei toată peluza”