Shelby Rogers si Daria Gavrilova au jucat cel mai lung meci din istoria US Open

Americanca Shelby Rogers, locul 62 WTA, a invins-o, joi, cu scorul de 7-6 (6), 4-6, 7-6 (5), pe australianca Daria Gavrilova, locul 20 WTA si cap de serie numarul 25, in turul al doilea al US Open. Acesta a fost cel mai lung meci de simplu feminin, din istoria turneului american, durand trei ore si 33 de minute.

Shelby RogersFoto: usopen.org

Recordul anterior, trei ore si 23 de minute, era detinut de partida castigata de britanica Johanna Konta, cu scorul de 7-6 (4), 6-7 (4), 6-2, in fata spaniolei Garbien Muguruza, in turul al doilea al editiei din 2015.

Rogers va evolua in turul al treilea cu ucraineanca Elina Svitolina, locul 4 WTA si cap de serie numarul 4, care a intrecut-o, cu 6-4, 6-4, pe rusoaica Eveghenia Rodina, locul 89 WTA.

Intr-o alta partida din turul al doilea, Karolina Pliskova din Cehia, locul 1 WTA, a invins-o, cu 2-6, 6-3, 6-4, intr-o ora si 46 de minute, pe americanca Nicole Gibbs, locul 127 WTA, venita din calificari. Pliskova va juca in turul al treilea cu chinezoaica Shuai Zhang, locul 26 WTA si cap de serie numarul 27.

Meci nebun în Ghencea!  FCSB - Petrolul 1-1.   VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
21.09
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1. VIDEO CU GOLUL: Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1.  VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem  Dinamo  de acolo!”
21.09
Alarmă la FCSBCampioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Mourinho, învins în clasicul Turciei   Galatasaray  a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Campionate
21.09
Mourinho, învins în clasicul Turciei Galatasaray a câștigat clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Mourinho, învins în clasicul Turciei  Galatasaray a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Ghiță, GOL SUPERB  Fundașul chemat de Lucescu la  națională  a marcat  în Polonia