„S-a auzit contact” UTA,  iertată  de un penalty + Aganovic: „Sper nu facă toți ce vor cu noi”
Unirea-UTA

„S-a auzit contact”UTA, iertată de un penalty + Aganovic: „Sper nu facă toți ce vor cu noi”

• Unirea Slobozia a suferit primul eșec în Liga 1, 0-1 cu UTA, într-un meci din etapa a 4-a din Liga 1
  • În minutul 12, Aganovic a fost faultat clar în careu, însă arbitrul Iulian Călin nu a verificat faza în camera VAR

UTA a învins-o la Clinceni pe Unirea Slobozia, cu golul marcat de rezerva Valentin Costache în minutul 73.

În minutul 12, Aganovic a cerut lovitură de la 11 metri, însă arbitrul Iulian Călin a lăsat jocul să continue.

„Arma e Răzvan” Crește pericolul pentru FCSB: PAOK, echipa lui Lucescu, e  mai puternică  față de sezonul trecut

Aganovic: „Arbitrul mi-a zis că s-a auzit un contact”

Arbitrul Iulian Călin a oferit cel mai controversat moment al partidei dintre Unirea Slobozia și UTA. În minutul 12, Konte l-a faultat în careu pe Aganovic, însă Călin nu a acordat nimic și a decis continuarea jocului.

Faultul asupra lui Aganovic. Capturi: Prima Sport Faultul asupra lui Aganovic. Capturi: Prima Sport
Faultul asupra lui Aganovic. Capturi: Prima Sport

Mai mult, nici asistenții din camera VAR nu au analizat faza care a avut loc în careul arădenilor.

„Am vorbit cu arbitrul, a zis că a auzit un contact. Mai sunt multe etape, sper ca lumea să nu ne considere un club mic, să facă toți ce vor cu noi”, a declarat Adnan Aganovic la Prima Sport.

CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
Liga Campionilor
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
9 luni fără fotbal   Dorin Rotariu  nu joacă nici la Ankaragucu: „Sper să înceapă, pentru că are multe calități”
19.09
9 luni fără fotbal Dorin Rotariu nu joacă nici la Ankaragucu: „Sper să înceapă, pentru că are multe calități”
9 luni fără fotbal  Dorin Rotariu nu joacă nici la Ankaragucu: „Sper să înceapă, pentru că are multe calități”
Andrei Ivan vrea titlul   Starul Universității Craiova crede că este  anul oltenilor : „Am avut un start foarte bun”
19.09
Andrei Ivan vrea titlul Starul Universității Craiova crede că este anul oltenilor: „Am avut un start foarte bun”
Andrei Ivan vrea titlul   Starul Universității Craiova crede că este anul oltenilor : „Am avut un start foarte bun”
Demisie înainte de „tricolori”! Decizie radicală în Cipru: selecționerul Timur  Ketsbaia a părăsit naționala