US Open: Ana Bogdan s-a calificat în ultimul tur al calificărilor

Ana Bogdan (147 WTA) s-a calificat în turul al treilea al calificărilor de la US Open, după ce a trecut de australianca Ellen Perez (164 WTA), scor 6-4, 7-6(6). Meciul a durat o oră și 42 de minute.

Ana BogdanFoto: Adrian Ilincescu/ HotNews.ro

În setul secund (unul plin de break-uri, câte patru de fiecare parte), australianca a condus cu 6-3 în tiebreak, însă Bogdan a câștigat cinci puncte consecutive și a obținut victoria.

Pentru calificarea pe tabloul principal, românca se va duela cu Sachia Vickery (SUA, 150 WTA), care a trecut de Isabella Shinikova (Bulgaria, 217 WTA), scor 1-6, 6-4, 7-6(4).

Tot în ultimul tur al calificărilor se află și Gabriela Ruse (178 WTA), care o va întâlni, vineri, pe chinezoaica Xinyu Wang.

„Furăciune!”MM și Becali reclamă 5 erori grave de arbitraj în FCSB - Petrolul 1-1: „Viciere mare de tot! N-am mai văzut de mult așa ceva!”
10:04
Rapid, presată să câștige Ce au declarat Ben Siegrest și Marius Șumudică la conferința de presă
16:06
Dică, desființatAtac „cu talpa” la antrenor: „Nu are nicio calitate profesională. Să aibă decența de a nu reveni ca analist sportiv”