​VIDEO AS Monaco - Lyon 3-2/ Gazdele au revenit de la 0-2

Olimpique Lyon a condus cu 2-0 in disputa de pe terenul celor de la AS Monaco, contand pentru etapa a XXIV-a din Ligue 1, insa gazdele au revenit si si-au trecut in cont toate cele trei puncte. Golul victoriei a fost inscris de Rony Lopez, cu doua minute inainte de finalul timpului regulamentar.

AS Monaco, victorie cu LyonFoto: asmonaco.com

Pentru invingatori au marcat Keita 31', Falcao 36' si Rony Lopes 88', in timp ce Diaz 12' si Traore au punctat pentru oaspeti.

Campioana Frantei a reusit sa se impuna, desi a evoluat in inferioritate numerica pe toata durata reprizei secunde. In minutul 44', Keita a primit al doilea cartonas galben in doar patru minute si a fost eliminat.

In urma acestui succes, AS Monaco a acumulat 50 de puncte si a urcat pe locul trei in clasament, aflandu-se la doar un punct distanta de Marseille, ocupanta locului doi. Lyon se gaseste pe pozitia a patra, cu 48 de puncte.