​VIDEO Bundesliga: Bayern Munchen, înfrângere umilitoare pe teren propriu, 3-0 cu Monchengladbach (Rezultatele etapei)

Formația Bayern Munchen a pierdut, sâmbătă, scor 3-0, pe teren propriu, împotriva celor de la Borussia Monchengladbach, într-un meci din etapa a șaptea a campionatului Germaniei. Bavarezii au coborât până pe locul cinci în clasament și pot termina etapa pe poziția a șasea.

Pentru Borussia au marcat Plea (minutul 10), Stindl (minutul 16) și Hermann (minutul 88).

Bayern se află la a patra partidă consecutivă fără victorie în toate competițiile: 1-1 cu Augsburg și cu Ajax, 0-3 cu Monchengladbach (toate pe teren propriu) și 0-2 cu Hertha (în deplasare). În Bundesliga, Bayern a ajuns pe locul 5 și poate termina etapa pe locul 6 dacă RB Leipzig învinge Nurnberg pe teren propriu.

Au mai avut loc în etapa a șaptea din Bundesliga:

Werder Bremen - Wolfsburg 2-0 (Klaassen 35', Eggestein 86')

Dusseldorf - Schalke 0-2 (McKennie 48', Burgstaller 53')

Hannover - Stuttgart 3-1 (Wood 30', 45+1', Bebou 90+1' / Gomez 50')

Mainz - Hertha Berlin 0-0

Borussia Dortmund - Augsburg 4-3 (Paco Alcacer 62', 80', 90+6', Gotze 84' / Finnbogason 22', Max 71', Gregoritsch 87')