VIDEO  Ce meci: Ozil, Diego si Salihovic marcheaza golurile etapei in Bundesliga

VIDEO Ce meci: Ozil, Diego si Salihovic marcheaza golurile etapei in Bundesliga

Spectatorii care au urmarit Werder Bremen - Hoffenheim au avut ce vedea. Goluri spectaculoase, multe faze de poarta si o revenire incredibila a oaspetilor care, condusi cu 4-1 in minutul 30, au reusit sa revina si sa egaleze situatia in minutul 71. Ozil a adus insa victoria gazdelor.

Tot el a deschis si scorul in minutul 9 cu un sut puternic din coltul careului, mingea fiind plasata in vinclul portii. Ba a egalat, dar Pizarro a readus Werder in avantaj cu o executie de efect: gol cu calcaiul din interiorul careului mic. Diego si Hunt au mai inscris pentru gazde si pana la pauza au mai reusit si oaspetii un gol: Salihovic a reusit un splendid gol din lovitura libera.

Hoffenheim a revenit spectaculos in repriza a doua. Ibisevic si Compper au punctat de doua ori, Mertesacker, fundasul gazdelor, a fost eliminat dar cu noua minute inainte de final, Ozil a marcat golul victoriei.

09:50
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
Liga Campionilor
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă