VIDEO Cupa Angliei: Liverpool, eliminată de Chelsea în optimi / George Pușcaș, gol pentru Reading

Liverpool a înregistrat a treia înfrângere în ultimele patru partide disputate în toate competițiile. Echipa lui Jurgen Klopp a fost învinsă, marți, de Chelsea Londra, în optimile Cupei Angliei. În aceeași etapă a competiției, George Pușcaș a înscris un gol pentru Reading în partida disputată împotriva celor de la Sheffield United.

Chelsea s-a impus în urma golurilor marcate de Willian ('13, după o greșeală a apărării și a portarului Adrian) și Ross Barkley ('64, după o cursă incredibilă începută în propria jumătate de teren). Vezi aici cele două reușite.

Liverpool, trei înfrângeri în ultimele patru meciuri:

Champions League, optimi: Atletico Madrid vs Liverpool 1-0

Premier League, etapa 27: Liverpool vs West Ham 3-2

Premier League, etapa 28: Watford vs Liverpool 3-0

Cupa Angliei, optimi: Chelsea vs Liverpool 2-0

Pe Madejski Stadium din Reading, Sheffield United a deschis scorul încă din minutul 2 (McGoldrick), însă Pușcaș a restabilit egalitatea transformând un penalti în minutul 43. Oaspeții au obținut calificarea în sferturi, după ce Sharp a înscris în minutul 105+2 (2-1 pentru Sheffield, în urmă prelungirilor).

Golul lui Pușcaș:

Tot marți, Newcastle s-a impus cu 3-2 pe terenul lui West Bromwich Albion. Au marcat Almiron ('33 și '45+1) și Saint-Maximin ('47) pentru oaspeți, în timp ce Phillips ('74) și Zohore ('90+3) au redus din diferență pentru gazde. Vezi aici golurile.

În sferturi s-a calificat, luni, Arsenal Londra, după ce a învins-o cu 2-0 pe Portsmouth.

Au rămas de disputat în optimile Cupei Angliei:

Sheffield Wednesday vs Manchester City

Leicester vs Birmingham

Derby County vs Manchester United

Tottenham vs Norwich

Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența  grupei ideale  dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Campionatul Mondial
19.09
Grupa care ne duce la Mondial Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
„Săgețile” lui Dioszegi   Despre  Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
19.09
„Săgețile” lui Dioszegi Despre Ștefănescu: „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
„Săgețile” lui Dioszegi  Despre Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu  Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa Romaniei
19.09
Cupa României A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj, Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
U21 în Superliga  Cine le dă încredere  jucătorilor tineri : FCSB, CFR și Rapid nu prind TOP 5