VIDEO Cursa continuă: Liverpool și Manchester City întorc scorul în ultimele minute

Conduse la pauză cu 1-0 de Aston Villa, respectiv Southampton, Liverpool și Manchester City au dovedit încă o dată că sunt cele mai bune echipe din Premier League în acest moment, au luptat până în ultimele clipe și s-au impus cu 2-1. În urma acestor rezultate, diferența dintre cele două echipe rămâne de șase puncte în favoarea "cormoranilor".

Trezeguet a deschis scorul în minutul 21 pentru Aston Villa, însă Robertson ('87) și Mane ('90+4) au reușit să aducă cele trei puncte echipei lui Jurgen Klopp. Vezi aici cele trei goluri.

Southampton a înscris după doar 13 minute în poarta lui Ederson prin Ward-Prowse. Trupa lui Guardiola a întors scorul prin golurile marcate de Aguero ('70) și Walker ('86). Aici poți vedea reușitele de pe Etihad Stadium.

Liverpool și Manchester City se întâlnesc pe 10 noiembrie, în etapa a 12-a, pe Anfield.

7. Bournemouth 11 (14-13) 16 etc.

Ieșirea lui Dorinel, analizată la TV„E inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
09:19
Ieșirea lui Dorinel, analizată la TVE inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
20.09
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
Munteanu, scuză uluitoareAntrenorul și-a explicat furia: „Ce sunt eu aici, antrenor de paie?”
00:27
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”
10:17
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”