​VIDEO Fiorentina - Napoli 3-3/ Napoli a salvat un punct in prelungirile meciului

Fiorentina si Napoli au terminat la egalitate, scor 3-3, intr-un meci contand pentru etapa a XVIII-a din Serie A. Condusa de doua ori, Fiorentina a reusit sa revina si chiar sa preia conducerea, dar Napoli a egalat din penalty in minutul 90+4'.

Gabbiadini inscrie de la 11 metriFoto: sscnapoli.it

Golurile gazdelor au fost marcate de Bernadeschi 51', 69' si Zarate 82', in timp ce pentru oaspeti au inscris Insigne 24', Mertens 68' si Gabbiadini 90+4' din penalti.

Fundasul Vlad Chiriches (Napoli) a iesit accidentat de pe teren in minutul 43 al partidei de pe stadionul "Artemio Franchi". Portarul Ciprian Tatarusanu a jucat tot meciul, iar mijlocasul Ianis Hagi nu a fost convocat pentru acest meci la Fiorentina.

S-au mai disputat joi:

Cagliari - Sassuolo 4-3

Au marcat: Sau '14, Borriello '62, Farias '73, '75 / Adjapong '29, Pellegrini '33, Acerbi '58 (penalti)

US Palermo - Pescara 1-1

Au marcat: Quaison '33 / Biraghi '90+3 (penalti)

AS Roma - Chievo Verona 3-1

Au marcat: El Shaarawy '45+1, Dzeko '52, Perotti '90+3 (penalti) / De Guzman '37

Sampdoria Genova - Udinese 0-0

FC Torino - Genoa 1-0

A marcat: Belotti '49.

Partidele Crotone - Juventus Torino si Bologna - AC Milan au fost amanate. Juventus Torino si AC Milan se vor intalni in Supercupa Italiei, vineri, de la ora 18:30. Meciul va putea fi urmarit in direct la Digi Sport.

Rezumatul partidei Fiorentina vs Napoli:

Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența  grupei ideale  dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Campionatul Mondial
19.09
Grupa care ne duce la Mondial Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
„Săgețile” lui Dioszegi   Despre  Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
19.09
„Săgețile” lui Dioszegi Despre Ștefănescu: „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
„Săgețile” lui Dioszegi  Despre Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu  Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa Romaniei
19.09
Cupa României A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj, Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
U21 în Superliga  Cine le dă încredere  jucătorilor tineri : FCSB, CFR și Rapid nu prind TOP 5